Генпрокуратуру Білорусії попросили завести справу на Лукашенка

Підставою для порушення кримінальної справи вважають визнання президента Олександра Лукашенка про його причетність до підтасування результатів виборів.

Представники білоруської опозиції звернулися в Генеральну прокуратуру з проханням порушити справу про фальсифікацію президентських виборів 2006 року. Підставою для порушення кримінальної справи опозиціонери вважають визнання президента Олександра Лукашенка про його причетність до підтасування.

Опоненти президента посилаються на його інтерв'ю "Известиям", яке було опубліковано 27 серпня. Там він крім іншого заявив, що на останніх виборах його підтримали 93 відсотки виборців, але результат в підсумку було занижено, оскільки виглядав дуже вражаючим. "І я зізнався потім, коли мене почали тиснути, що ми фальсифікували вибори. Я дав команду, щоб не було 93, а десь там 80. Тому що за 90 - це вже психологічно не сприймається. Але це була правда", - сказав Лукашенко.

Відзначимо, що аналогічне визнання білоруський президент зробив ще наприкінці 2006 року. Тоді він пояснив, що його результат на виборах вирішено було знизити, щоб цифри краще сприйняли в Європі.

Тим часом Євросоюз, як і США, розкритикував вибори 2006 року, відзначивши, що вони не відповідали демократичним нормам. Щодо вищого керівництва Білорусії (в тому числі Лукашенко) були введені санкції. Зокрема, їм заборонили в'їзд на територію ЄС (пізніше деякі санкції були зняті). Офіційні результати голосування оскаржила і білоруська опозиція.

Тепер опозиція вимагає, щоб прокуратура, з'ясувала, "кому Олександр Лукашенко дав команду фальсифікувати підсумки голосування, і хто, яким чином здійснював це на практиці". Звернення до Генеральної прокуратури підписали, зокрема, колишній кандидат у президенти Олександр Козулін, лідер Об'єднаної громадянської партії Анатолій Лебедько, режисери Віктор Дашук та Юрій Хащеватський, а також профспілкові лідери Олександр Ярошук та Олександр Бухвостов (всього під заявою підписалися близько 50 політиків, громадських діячів і діячів культури).

До того офіційного розвитку визнання Лукашенко про підтасовування не отримали. Голова Центрвиборчкому республіки Лідія Єрмошина, як повідомляв "Комерсант", заявляла, що про фальсифікації їй нічого не відомо і ніяких вказівок змінювати результати голосування вона не отримувала. Коментуючи нинішнє звернення опозиціонерів, у прес-службі прокуратури відзначили, що автори заяви "отримають адекватну відповідь".

Читайте також:

Лукашенко похвалив Обаму за "мужність"

Лукашенко: Україна загралася в демократію і забула годувати народ

Лукашенко: більше не прочитаю жодної книжки 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: