Генпрокурор Польщі: Росія гальмує розслідування загибелі Качинського

Генеральний прокурор Польщі приєднався до претензій на адресу Росії, яка не надає документи, без яких польському розслідуванні авіакатастрофи Ту-154 не видно прогресу.

Генеральний прокурор Польщі Анджей Серемет приєднався до претензій на адресу Росії, яка тягне з передачею документів, що стосуються розслідування авіакатастрофи президентського Ту-154 під Смоленськом.

У середу на засіданні комісії Сейму у справах органів правосуддя і прав людини Серемет висловив "занепокоєння" у зв'язку з цим, підкресливши: "У польському розслідуванні не наступить істотного прогресу, поки ми не отримаємо відповідних доказів: бортові самописці, уламки літака і протоколи розтину жертв ".

На тому ж засіданні голова Військової окружної прокуратури Іренеуш Шелонг повідомив, що у слідства поки недостатньо доказів, щоб формулювати звинувачення особам, відповідальним за переліт, як з польської, так і з російської сторони. За його словами, прокуратура буде розглядати цю версію формально, тобто чи відповідали дії осіб певним правилам і чи можна їх розцінювати як навмисний або ненавмисний злочин.

Військовою прокуратурою було окреслено коло служб, які брали участь у підготовці польоту, серед яких канцелярії президента і прем'єра, МЗС, міністерство оборони, урядова служба безпеки, посольство Польщі в Москві, Агентство національної безпеки, Генеральний штаб, сказав Шелонг.

Головний військовий прокурор Кшиштоф Парульський зазначив, що до цих пір актуальні всі раніше заявлені версії причин трагедії, серед яких технічні неполадки літака, дії екіпажу, організація польоту та дії третіх осіб, в тому числі, замах. "Розглядаються можливі порушення як польського, так і російського наземного персоналу", - сказав він, додавши, що прокурори працюють також над версіями "надмірного ризику з боку екіпажу", "недоліків у нагляді та плануванні польоту", "недостатній метеорологічній підготовці польоту", професійній невідповідності екіпажу.

Після канікул заплановано ще два подібних засідання: одне на тему подій з моменту зльоту і до трагічного інциденту і друге, що стосується всіх контактів з російською стороною, зокрема, переговори екіпажа з диспетчерами аеропорту в Смоленську.

Нагадаємо, напередодні уряд Польщі вперше висловив офіційне невдоволення на адресу Росії. Прем'єр Дональд Туск заявив, що "співпраця з росіянами виглядає гірше, ніж на початку", і що польська сторона очікує інформацію та пояснення про причини, що ускладнюють передачу необхідних документів.

Авіакатастрофа сталася 10 квітня, коли літак, в якому польська політична еліта на чолі з президентом Лехом Качинським летіла на пам'ятні заходи в Катинь, заходив на посадку на аеродром Смоленська. Загинули всі 96 людей, що знаходилися на борту. Варшава і Москва проводять окремі розслідування причин трагедії.

Читайте також:

Біля могили Качинського рекламували пиво "Холодний Лех"

Польський прем'єр викрив Росію в приховуванні даних про катастрофу під Смоленськом

Росія не дає Польщі матеріали розслідування Смоленської катастрофи

Скандал у Польщі: катастрофу Ту-154 міг спровокувати п'яний Качинський

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: