Генсек НАТО розкритикував нову воєнну доктрину РФ

Андерс Фог Расмуссен заявляє, що воєнна доктрина Росії "не відображає реальності" і не сприяє спробам покращити відносини між НАТО та РФ.

Нова російська воєнна доктрина, в якій серед небезпек для РФ названі розширення НАТО і розгортання систем ПРО, не відображає реальності.

Про це заявив генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен.

"Я повинен сказати, що нова доктрина не відображає реальний світ ... НАТО не ворог Росії. Вона (доктрина РФ) не відображає реальності і явно суперечить всім нашим спробам поліпшити відносини між НАТО і РФ", - сказав Расмуссен в кулуарах 46-ої Мюнхенської конференції з безпеки.

Як відомо, президент Дмитро Мєдвєдєв затвердив 5 лютого нову воєнну доктрину РФ. У ній перераховані, зокрема, основні загрози для країни, у тому числі посилення НАТО за рахунок приєднання нових членів, розгортання систем ПРО, "різке загострення воєнно-політичної обстановки і міждержавних відносин і створення умов для застосування військової сили".

Напередодні публікації документа, 4 лютого, про згоду розмістити на своїй території ракети-перехоплювачі, передбачені новою системою ПРО США, заявила Румунія.

Раніше головними кандидатами на розміщення наземних елементів ПРО були Польща та Чехія. Вашингтон стверджує, що нова система спрямована проти "можливої загрози" з боку Ірану.

Конференція в Мюнхені - дискусійний майданчик, у ній традиційно беруть участь представники різних країн високого рівня.

Читайте також:

НАТО визнано основною загрозою Росії

У Росії з'явилася нова воєнна доктрина

У Москві готують посилення бойового складу Чорноморського флоту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: