Генсек НАТО відвів Росії центральну роль у спільній системі ПРО

У НАТО Росії відводять одну з головних ролей у проекті зі створення об'єднаної системи протиракетної оборони.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Росії слід відвести одну з головних ролей у проекті зі створення об'єднаної системи протиракетної оборони.

За словами офіційного представника організації Джеймса Аппатурая, Расмуссен має намір висловити ідею про загальну систему ПРО в четвер, на саміті міністрів закордонних справ країн НАТО. На зустрічі, яка пройде в Талліні, генсек Північноатлантичного альянсу збирається підкреслити, що незважаючи на те, що головною відповідальною стороною щодо створення інтегрованої системи ПРО залишається НАТО, Росії має бути гарантована рівноправна участь у цьому проекті.

Діалог між Росією і США про можливість створення об'єднаної російсько-американсько-європейської системи протиракетної оборони почався ще в 2000 році. Після приходу до влади адміністрації Джорджа Буша-молодшого діалог про співпрацю щодо ПРО перервався через те, що Білий дім оголосив про вихід з підписаного в 1972 році радянсько-американського договору, що обмежує розгортання систем протиракетної оборони двох країн.

Рішення обраного в 2008 році президента США Барака Обами про відмову від розгортання в європейському регіоні третього позиційного району національної системи ПРО США значно знизило напруженість у відносинах Москви і Вашингтона. Переговори про співпрацю в цій сфері знову поновили, крім того, з підтримкою проекту спільної системи ПРО Росії, США і країн НАТО виступив обраний в 2009 році генсек Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен.

Читайте також:

НАТО пророкують швидкий розпад

Мєдвєдєв нагадав США, що Росію вчити жити не потрібно

Обама та Мєдвєдєв підпишуть угоду про роззброєння під прицілом винищувачів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: