Генсек НАТО виключив можливість озброєння повстанців у Лівії

НАТО не має на меті озброєння однієї з протиборчих сторін у Лівії. Генеральний секретар називає метою - захист мирного населення.

НАТО виключило можливість озброєння противників лівійського лідера Муаммара Каддафі. Позицію альянсу сформулював генеральний секретар організації Андерс Фог Расмуссен.

За словами Расмуссена, мета операції в Лівії - захист мирного населення, а не озброєння однієї з протиборчих сторін. Крім того, генсек НАТО заявив, що одна з найважливіших завдань альянсу в Лівії - підтримка введеного ООН збройового ембарго. "А сенс ембарго полягає в тому, щоб зупинити приплив зброї в країну", - уклав Расмуссен.

Пропозиція про постачання зброї супротивникам Каддафі обговорювалася в ході саміту щодо ситуації в Лівії, який пройшов у Лондоні 29 березня. З пропозицією виступила Франція, проте 31 березня, Париж відмовився від цього плану. Уряд прийшов до висновку, що він виходить за рамки резолюції Ради безпеки ООН по Лівії від 17 березня, яка санкціонувала зовнішнє втручання.

Тим часом США і Великобританія раніше заявляли, що постачання зброї повстанцям вкладаються в рамки мандата ООН. 31 березня стало відомо про початок секретної операції ЗС США в Лівії з метою надання допомоги повстанцям. У випадку виникнення непередбачених обставин не виключається постачання заколотників зброєю. Проти озброєння лівійських повстанців раніше виступала Росія.

НАТО формально очолило військову операцію в Лівії вранці 31 березня. Альянс взяв на себе керівництво всіма військовими діями в Лівії, які включають морську блокаду, закриття повітряного простору, а також нанесення точкових ударів по позиціях сухопутних військ Муаммара Каддафі.

Після завершення офіційної процедури передачі командування Андерс Фог Расмуссен підтвердив, що військова операція в Лівії буде проводитися відповідно до резолюції Ради безпеки ООН, і головною її метою буде захист мирного населення північноафриканської країни.

Між тим, багато членів НАТО (у тому числі Туреччина, ФРН, Нідерланди) як і раніше вважають, що бомбардування урядових військ не були передбачені мандатом ООН. Ряд країн надав альянсу свої літаки за умови, що вони не будуть використовуватися для нанесення ударів по наземних цілях в Лівії. Передбачається, що бомбардування будуть здійснювати лише ті члени альянсу, які почали військову операцію в країні 19 березня (США, Великобританія, Франція та інші).

Все про події у Лівії читайте тут.

Читайте також:

НАТО офіційно очолило військову операцію в Лівії

Обама почав секретну операцію в Лівії

У Лівії снаряди влучили у лікарню з українськими медиками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: