Генсек НАТО запропонував Москві відправити росіян в Афганістан

Мєдвєдєв, у свою чергу, вже доручив уряду розглянути пропозицію Расмуссена з приводу розширення співпраці країни з альянсом.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен запропонував Росії активніше брати участь в операціях в Афганістані, а також надати альянсу допомогу, виділивши йому вертольоти і паливо. "Росія могла б забезпечити більшу кількість вертольотів, підготовку льотчиків, запчастини та паливо", - зазначив Рассмуссен.

Цю заяву генсек НАТО зробив під час переговорів з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим в Кремлі незабаром після того, як 4 грудня Рада Росія - НАТО домовилася про спільний план дій на 2010 рік.

Як розповів журналістам глава МЗС РФ Сергій Лавров, Мєдвєдєв, у свою чергу, вже доручив уряду розглянути пропозицію Расмуссена з приводу розширення співпраці країни з альянсом і більш активної участі Росії в операціях в Афганістані.

Росія і НАТО домовилися про активізацію військового співробітництва 4 грудня на засіданні в Брюсселі. За підсумками зустрічі було оголошено, що альянс висловив надію на більш тісну взаємодію з Росією щодо Афганістану, боротьбі з тероризмом, а також наркотрафіком і піратством.

При цьому незадовго до зустрічі в Брюсселі постійний представник Росії в НАТО Дмитро Рогозін заявив, що альянс з якихось причин не хоче допускати "Росію у внутрішні формати обговорення ситуації в Афганістані".

"Від нас хочуть отримати все, не надаючи ясності щодо політичних і військових аспектів операції НАТО в Афганістані", - відзначив Рогозін на прес-конференції в Брюсселі 1 грудня. Тим часом, раніше Расмуссен неодноразово висловлювався про збіг інтересів і точок зору обох сторін з приводу ситуації в Афганістані і закликав Росію розпочати постачання озброєння для місцевої армії.

Читайте також:

Генсек НАТО: Альянс направить до Афганістану ще 5 тис. солдатів

НАТО відправляє до Афганістану ще сім тисяч військових

Обама оприлюднив нову стратегію США в Афганістані

Польща додатково спрямує до Афганістану тисячу військовослужбовців

ВідеоГенсек НАТО в Росії провів переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: