Перейти до змісту
Генсек ООН анонсував засідання військового комітету щодо ситуації в Лівії

Воно відбудеться у Женеві.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що найближчими днями відбудеться засідання військового комітету щодо ситуації в Лівії.

Про це повідомила пресслужба ООН.

Засідання відбудеться у Женеві. Під час нього обговорять результати міжнародної конференції в Берліні 19 січня 2020 року. 

"Завдяки конференції в Берліні ми отримали згоду п'яти військових сторін у Лівії. Ці країни візьмуть участь в засіданні комітету, це стане другою зустріччю з врегулювання лівійського конфлікту", - зазначив Гутерріш.

Як повідомлялося, 19 січня у Берліні відбулася міжнародна конференція щодо врегулювання конфлікту в Лівії. За підсумками зустрічі було підписано документ, який має схвалити Рада Безпеки ООН.

Нагадаємо, у Москві 13 січня очікувалося  підписання угоди про перемир’я між лівійським генералом Халіфом Хафтаром та очільником міжнародного визнаного Уряду національної згоди Фаїзем Сараджем, однак перемовини були провалені.

У Лівії визнаний ООН уряд і угруповання "Лівійська національна армія" на чолі з Халіфом Хафтаром звинуватили один одного у порушенні перемир’я, що було запропоновано Туреччиною та Росією через бої на околицях столиці Триполі. Туреччина і Росія після домовленостей оголосили, що сторони конфлікту в Лівії дійшли згоди щодо припинення вогню. Це відбулось на тлі наступу сил Хафтара на Сірт і кампанії зі взяття Триполі, що триває вже 9 місяців.

Туреччина, яка нещодавно розмістила сили у Лівії для підтримки уряду, заявила, що зауважила, що всі сторони намагаються дотримуватися режиму припинення вогню і ситуація спокійна за винятком "одного чи двох окремих інцидентів".

Що відбувається в Лівії та чим ескалація конфлікту небезпечна для Європи, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин