Генсек ООН різко розкритикував лідерів "Великої вісімки"

Учасники саміту G8 ніяк не можуть остаточно узгодити способи боротьби з глобальним потеплінням.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун піддав нищівній критиці учасників саміту "Великої вісімки" за те, що вони, на його думку, докладають недостатньо зусиль для боротьби зі зміною клімату.

Лідери G8 вже узгодили нові обмеження на викиди вуглекислого газу. До 2050 року їх планується скоротити на 80%, проте голова ООН вважає, що це скорочення необхідно провести в більш стислі терміни.

Водночас економіки, що розвиваються, не зацікавлені в ухваленні навіть вже узгоджених "вісімкою" норм, тому переговори обіцяють бути складними. Експерти вважають, що реалізувати озвучені плани скорочення викидів практично нереально.

Боротьба з глобальним потеплінням - одне з основних питань саміту. Країни "Великої вісімки" заявили, що мають намір не допустити потеплення атмосфери більш ніж на 2 градуси Цельсія протягом найближчих 40 років.

Проте, за словами аналітиків, є серйозні питання як з приводу самої поставленої мети, так і з приводу механізмів її досягнення.

Головна проблема, на їхню думку, полягає в тому, що не були узгоджені проміжні цілі і країни, що розвивалися, опинилися неготові так різко понизити обсяги викидів без додаткової фінансової допомоги G8.

Другий день саміту відкрився зустріччю з лідерами так званої "Великої п'ятірки" країн, що розвиваються, - Бразилії, Індії, Китаю, Мексики і ЮАР. Крім того, спеціально на цю зустріч була запрошена делегація з Єгипту.

Як пишуть ЗМІ, особливо важкими будуть переговори з Індією і Китаєм.

Голова КНР Ху Цзіньтао повернувся до Пекіна через безлади в Сіньцзяно-Уйгурському автономному районі, а без нього китайська делегація діятиме украй обережно при ухваленні будь-яких рішень.

Представники Індії, у свою чергу, незадоволені тим, що поставлені цілі на 2050 рік дуже віддалені в часі, і наполягають на ухваленні програми проміжних показників для 2020 року.

Читайте також:

Після вечері лідерів G8 Мєдвєдєв ледве тримався на ногах

"Велика вісімка" в перший день роботи засудила Ахмадінежада

Лідерів країн "Великої вісімки" на саміті поселили по двоє в казарми

Глобальне потепління щороку вбиває 300 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: