Генсек ООН виступив за нові стандарти безпеки ядерної енергетики

За словами Пан Гі Муна, кожна країна має суверенне право вирішувати, чи використовувати ядерну енергетику. Але наслідки аварії на Фукусімі вимагають підвищення стандартів безпеки.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун не сумнівається в праві кожної держави самостійно вирішувати, чи розвивати їй атомну енергетику, проте після аварії на АЕС в Японії необхідно, за його словами, переглянути вимоги до надійності таких об'єктів.

"Кожна країна має суверенне право вирішувати, чи використовувати ядерну енергетику. Але наслідки аварії на Фукусімі вимагають підвищення стандартів безпеки", - сказав Пан Гі Мун.

Як відомо, після руйнівного землетрусу і цунамі в Японії 11 березня на АЕС "Фукусіма-1" сталася серія аварій через вихід з ладу системи охолодження. В результаті на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо станції. Пізніше стала з'являтися інформація про появу в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський і питній воді, а також в продуктах.

Генсек ООН висловив упевненість в тому, що ця проблема буде обговорюватися більш глибоко на саміті з ядерної безпеки в Сеулі в березні 2012 року.

Ще одна зустріч з ядерної безпеки на високому рівні відбудеться 22 вересня цього року в Нью-Йорку, про неї Пан Гі Мун оголошував раніше. Генсек ООН підтвердив, що зустріч, присвячена майбутньому ядерної енергетики, послужить основою для саміту в Південній Кореї.

Говорячи про ядерну проблему КНДР, Пан Гі Мун повідомив, що докладає зусиль, щоб допомогти відновленню шестисторонніх переговорів за участю Росії, США, Китаю, двох корейських держав і Японії, які були розпочаті в 2003 році, але зайшли в глухий кут два роки тому.

Читайте також:

Радбез ООН займеться секретним ядерним об'єктом в Сирії

Оператор "Фукусіми" занизив реальні масштаби витоки радіації

В Японії зупинено більше половини ядерних реакторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: