Генсек ООН закликав Ізраїль зняти блокаду сектора Газа

В 2007 році, після того, як ХАМАС отримав владу в секторі Газа, Ізраїль оголосив цей регіон "ворожою територією" і закрив кордони для експорту.

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Мун закликав Ізраїль зняти блокаду сектора Газа.

Така інформація міститься в доповіді генсека ООН, направленій ним на розгляд Генасамблеї цієї організації.

У документі, розміщеному на сайті ООН, зазначається, що в 2007 році, після того, як ХАМАС отримав владу в секторі Газа, Ізраїль оголосив цей регіон "ворожою територією", закрив кордони для експорту, ввів жорсткі обмеження на імпорт і встановив заборону на поїздки до Гази і з неї.

На думку Пан Гі Муна, подібна практика призвела до великих проблем і порушення прав палестинців, зокрема, знесення будинків, будівництва роздільної стіни, дискримінації палестинських дітей за віком настання кримінальної відповідальності у порівнянні з ізраїльськими дітьми і т.д.

"Уряду Ізраїлю слід забезпечити безперешкодний доступ до Гази для доставки туди гуманітарних і негуманітарних вантажів, необхідних для відновлення об'єктів власності та інфраструктури. Ізраїлю слід також невідкладно вжити ефективних заходів для подолання кризи в галузі водопостачання, санітарії та екології в Газі", - говориться в доповіді генсека.

У ній також підкреслюється, що всі сторони конфлікту повинні дотримуватися міжнародних стандартів у галузі прав людини і міжнародного гуманітарного права.

Крім цього, у документі йдеться, що згідно із консультативним висновком Міжнародного суду Ізраїль повинен негайно припинити будівництво стіни і демонтувати вже зведені її секції на окупованій території, а також припинити дискримінаційну політику обмеження прав палестинських дітей у порівнянні з ізраїльськими.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що палестинці готують звернення до Ради Безпеки ООН з проханням визнати незалежну палестинську державу і визначити її межі. У відповідь Ізраїль заявив, що питання створення палестинської держави може бути вирішено тільки шляхом переговорів.

Читайте також:

Військові Ізраїлю влаштували стрілянину на кордоні з сектором Гази

Міжнародні правозахисники: Ізраїль обмежує доступ палестинців до питної води

Ізраїль ввів блокаду палестинських територій

Ізраїль бомбардує сектор Газа у відповідь на палестинські обстріли

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: