Генсек ООН заявив про найвищу за три мільйони років температуру Землі: "Стоїмо на краю прірви"

Генсек ООН заявив про найвищу за три мільйони років температуру Землі: "Стоїмо на краю прірви"

Associated Press

Минулий рік став "безпрецедентним періодом екстремальних погодних і кліматичних катаклізмів". 

Температура Землі у 2020 році сягнула найвищої за останні три мільйони років позначки, а концентрація вуглекислого газу піднялася до нового максимуму.

Про це генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш повідомив на міжнародній конференції "Петерсберзький кліматичний діалог".

За його словами, минулий рік став ще одним "безпрецедентним періодом екстремальних погодних і кліматичних катаклізмів". 

Зокрема, концентрація вуглекислого газу минулоріч виявилася на 148% вищою доіндустріального рівня.

"Це найвищий рівень за три мільйони років. Тоді температура Землі була на 3°C вище, а рівень моря - приблизно на 15 метрів, - зауважив генсек і додав: - Минулого року було вже на 1,2°C спекотніше, ніж в доіндустріальні часи, що небезпечно близько до межі в 1,5°C, визначеної науковою спільнотою".

Гутерріш підкреслив, що світ "дійсно стоїть на краю прірви" і все ще рухається до "катастрофічного підвищення температури на 2,4°C до кінця століття". 

Однак найгіршим наслідкам кліматичних змін все ще можна запобігти. Для цього країни повинні мобілізуватися і до 2030 року скоротити глобальні викиди на 45% проти рівня 2010 року, щоб до 2050 року досягти нульового рівня викидів.

"Розвинені країни повинні виконати свою давню обіцянку виділяти 100 мільярдів доларів щорічно для кліматичних дій у країнах, що розвиваються", - закликав генсек ООН.

Як повідомлялося, останнє десятиліття від 2011 до 2020 рік стало найспекотнішим в історії спостережень за погодою і кліматом. 

Які кліматичні зміни чекають планету Земля у 2021 році

Які кліматичні зміни чекають планету Земля у 2021 році