Генсек Ради Європи офіційно проситиме Путіна звільнити Олега Сенцова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прохання про помилування буде подане у понеділок, 25 червня.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд у понеділок, 25 червня, подасть офіційне прохання до президента Росії Володимира Путіна про помилування українського режисера Олега Сенцова, який відбуває покарання у російській колонії.

Про це повідомляє DW з посиланням на директора департаменту комунікацій, заступника генсекретаря РЄ Даніеля Гольтґена (Daniel Holtgen).

"У понеділок Ягланд подасть прохання про помилування Сенцова", - повідомив Гольтґен. Він також наголосив, що генсек як керівник РЄ має право це зробити згідно з Європейською конвенцією з прав людини.20 червня Турбойрн Ягланд відвідав Москву, де зустрівся з президентом РФ Путіним, міністром закордонних справ Сергієм Лавровим та російською омбудсменкою Тетяною Москальковою. За словами Гольтґена, під час переговорів з Путіним питання звільнення українських політичних в'язнів генсек РЄ не порушував.

Проте у ході зустрічей з Лавровим та Москальковою він закликав російську сторону звільнити Олега Сенцова з гуманітарних міркувань. "Російська сторона вислухала цей заклик, проте не висловила щодо нього ні підтримки, ні заперечень", - повідомив DW Гольтґен. Тому генсек вирішив особисто клопотати про звільнення Олега Сенцова.

Олег Сенцов, засуджений у Росії у 2015 році до 20 років позбавлення волі, оголосив 14 травня цього року голодування з вимогою звільнити з ув'язнення в РФ українських політв'язнів.

Як повідомлялося, у понеділок, 25 червня, у Страсбурзі відкривається літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). У день відкриття сесії Бюро асамблеї вирішуватиме, чи вносити до порядку денного питання термінових дебатів щодо звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів.

ВідеоПочуваюся більш-менш, лише сильна слабкість. Олег Сенцов написав листа українській акторці

Український політв'язень Олег Сенцов голодує вже 40-й день. Про свій стан кінорежисер згадав у листі до акторки Римми Зюбіної. Раніше адвокат Сенцова Дмитро Дінзе навідав його у колонії і розповів, що за час голодування українець втратив 13 кг ваги, і у нього почалися проблеми з серцем та нирками. Нині Сенцов перебуває у тюремній медичній частині. І зустрітися з ним українську уповноважену з прав людини Людмилу Денісову не пускають. 

Почуваюся більш-менш, лише сильна слабкість. Олег Сенцов написав листа українській акторці

Залиште свій коментар

Вибір редакції