Генштаб РФ: Виробництво "Булави" передадуть на інший завод

Причини невдач при пуску ракети "Булава" виявилися технічними, пов'язаними з помилкою на заводі. Завод міняють.

Виробництво ракети "Булава" буде передане на інший завод, оскільки проблеми із запуском ракети пов'язані не з її конструктивними особливостями, а з проблемами на виробництві.

Про це заявив начальник генерального штабу Озброєних сил РФ генерал армії Микола Макаров. "Останні невдалі випробування "Булави" пов'язані з циклом технічного виробництва ракети, а не з її конструктивними особливостями", - заявив Макаров в середу, 26 серпня, в Улан-Баторі.

Генерал відзначив, що невдалі запуски "Булави" спричинили "серйозний моральний вплив" на її розробників: головний конструктор йде у відставку, міняється завод. Він виразив надію на те, що "промисловість справиться з цими проблемами, освоїть це виробництво".

Крім того начальник генштабу повідомив, що "терміни чергового пуску "Булави" поки не визначені, йде остаточне встановлення причин колишніх невдалих випробувань".

Макаров також заявив, що замінювати Булаву на підводних човнах комплексом Сінева не планується: "Сінева - це абсолютно інший комплекс. Човни робляться під Булаву. Щоб переставити на них Сіневу, треба фактично наново переробляти підводний човен. Це дорогий проект".

Нагадаємо, випробування "Булави" проходять з грудня 2003 року. Останній пуск було проведено 15 липня, проте випробування знову провалилося. Таким чином з 11 випробувальних пусків Булави шість завершилися невдачею.

Спочатку повідомлялося, що спецслужби перевіряють версію про диверсію при запуску. Нібито невдача при випробуваннях ракетного комплексу могла бути викликана тим, що у ракети прогорілий корпус. За цією версією, через це змінилася траєкторія польоту, і автоматика видала команду на самоліквідацію. Проте пізніше слідство назвало іншу передбачувану причину НП - збій в роботі газогенератора.

Після серії невдалих запусків у відставку подав головний конструктор "Булави" - директор і генеральний конструктор федерального державного унітарного підприємства (ФГУП) Московський інститут теплотехніки Юрій Соломонов.

Читайте також:

Російська ракета "Булава" вибухнула під час запуску. Підозрюють диверсію

 Росія вдруге за два дні запустила балістичну ракету

Росія запустила стратегічну ракету

РФ поновлює випробування міжконтинентальної ракети "Булава"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: