"Геополітична зброя". Трамп і Пеллегріні розкритикували будівництво "Північного потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лідери США та Словаччини висловились на підтримку України та подовження санкцій проти РФ.

Президент США Дональд Трамп і прем'єр-міністр Словаччини Петер Пеллегріні назвали газопровід "Північний потік-2", який Росія будує в обхід України, "геополітичною зброєю". 

Про це йдеться у їхній спільній заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому.

"Наші країни стверджують, що енергетична безпека є основою національної безпеки. Ми знову заявляємо, що ми проти використання енергетичних проектів як геополітичної зброї, включаючи Nord Stream 2. Ми зобов'язуємося поглиблювати нашу співпрацю в сфері кібербезпеки та працювати над розробкою та впровадженням принципів безпеки телекомунікацій", - наголосили лідери країн.

До того ж Трамп і Пеллегріні запевнили, що підтримують суверенітет України, її територіальну цілісність та енергетичну безпеку, зокрема, через зворотний потік газу зі Словаччини до України.

"Подовження санкцій проти Росії має залишатися в силі до повної реалізації Мінських угод", - резюмували президент США та прем’єр Словаччини.

Нагадаємо, 12 березня Європейський парламент ухвалив новий звіт стосовно політичних стосунків між Європейським союзом та Росією, в якому закликав припинити будівництво "Північного потоку-2" та бути готовим до введення нових санкцій. У звіті наголошується, що проект "Північний потік-2" може збільшити залежність ЄС від поставок російського газу та поставити під загрозу внутрішній ринок Європи, а тому має бути припинений. У лютому ж росіяни погрожували європейським країнам труднощами з газом, якщо вони блокуватимуть "Північний потік-2".

Залиште свій коментар

Вибір редакції