"Україно, ми з тобою" та "Путін - злодій". В Росії відбулися акції пам'яті Нємцова

"Україно, ми з тобою" та "Путін - злодій". В Росії відбулися акції пам'яті Нємцова

Фото: Associated Press

Акції відбуваються в кількох містах РФ.

Одразу в кількох містах розташованих у різних частинах Росії 24 лютого відбулися марші пам'яті вбитого опозиційного політика Бориса Нємцова.

Хода у Санкт-Петербурзі супроводжувалася антипутінськими та антиурядовими гаслами. Активісти скандували: "Герої не вмирають", "Росія без Путіна", "Ні, війні" та "Путін - злодій".

У столиці Росії, Москві, за повідомленням Deutsche Welle, поліція дозволила демонстрантам пронести з собою плакати. Однак людей оглядали в спеціальному наметі співробітники правоохоронних органів і головного управління з протидії екстремізму МВС РФ.

"Всіх не перестріляєш", "Імпічмент - люстрації", "Росія буде вільною, та "Україно, ми з тобою" - з такими гаслами люди вийшли на марш в столиці", - розповідає видання.

До мітингувальників приєдналися відомі політики і правозахисники - член окружної Ради депутатів РФ Ілля Яшин, активіст Марк Фейгін, позбавлений в квітні 2018 року адвокатського статусу, письменник і журналіст Дмитро Биков.

Є міста, де масові марші скасували. У Нижньому Новгороді організаторам довелося відмовитися через заборону влади на проведення публічних заходів в центрі міста. Акція в пам'ять про колишнього губернатора регіону там відбудеться у вигляді одиночних пікетів.

Також акції пам'яті опозиціонера пройдуть за кордоном:  в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Кельні, Єревані. А також у Вашингтоні, де площу перед російським посольством в минулого року перейменували в Нємцов-плаза.

Нагадаємо, Борис Нємцов – відомий російський політик-опозиціонер. У 2014 році засудив анексію Криму Росією та підписав заяву із вимогою вивести з території України російські війська і припинити пропагандистську, матеріальну й військову підтримку прихильникам самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". Був убитий 27 лютого 2015 року в центрі Москви пострілами у спину.

Нині за вбивство Нємцова за ґратами сидять п’ятеро виконавців, усі вони чеченці. Кілера Заура Дадаєва засудили до 20 років, його спільникам дали від 11 до 19 років. Хто замовник вбивства – офіційне слідство так й не спромоглося відповісти.

Анна Дурицька розповіла про своє життя після вбивства нареченого-Нємцова

Анна Дурицька розповіла про своє життя після вбивства нареченого-Нємцова

Повʼязані теми:

Наступна публікація