Герої та жертви кривавих терактів у Брюсселі: хто став мішенню атаки джихадистів

22 березня Бельгію сколихнула серія вибухів.

Бельгія починає поступово приходити до тями після трагічних подій 22 березня.

Однак, громадськість ще не скоро зможе оговтатися від шоку, оскільки наразі перед правоохоронцями постало нове завдання – упізнати загиблих.

Наразі у ЗМІ вже з'явилися певні відомості про загиблих. Однак, у той же час, стало відомо й про неймовірних героїв, які під час терактів, ігноруючи власну безпеку, рятували інших.

Рятівник в аеропорту

Альфонс Юла
twitter/Gavin Lee
Коли після подвійного вибуху в аеропорті "Завентем" люди у паніці побігли до виходів з терміналів, у натовпі виявився чоловік, який кинувся в абсолютно протилежному напрямку.

Повідомляють, що це був один з працівників аеропорту Альфонс Юла, який хапав травмованих людей та відносив їх у безпечне місце.

Наразі незрозуміло, скільки саме пасажирів вдалося врятувати мужньому чоловікові у зеленій уніформі. За деякими даними, щонайменше сімох. Утім, за словами самого Юли, він допоміг лише чотирьом.

У всякому разі, чоловік одразу став героєм в очах громадськості, оскільки не розгубився, а зумів врятувати життя інших людей. В інтерв'ю, яке згодом дав Юла, чоловік емоційно розповів, як в аеропорті зчинилася паніка та як, рятуючи людей, він вимушений був оминати загиблих.

Юла допоміг двом стареньким людям дістатися ліфту та виніс на своїх плечах двох поліцейських, яким віддавило ноги. Крім того, він намагався зупинити кров жінці, яка унаслідок вибуху залишилася без ніг.

Світлини Альфонса Юли, які зробили журналісти, одразу розлетілися Мережею. На них видно, що руки та одяг чоловіка закривавлені.

Мужній машиніст метро

Крістіан Деляз
Facebook/Christian Delhasse

Не менш героїчними виявилися дії й іншого мешканця Брюсселя – машиніста потяга метро, у якому здійснили свій наступний вибух терористи.

Машиніст метро Крістіан Делас, який нещодавно відзначив 30-річний ювілей робочої кар'єри, саме мав вирушати зі станції "Маальбек", коли пролунав смертельний вибух.

Попри шоковий стан та отриману травму, чоловік одразу став допомагати евакуювати постраждалих пасажирів. Незважаючи на мужність свого вчинку, Делас скромно заперечує свій героїзм.

"Герої – це наші пожежники, наші правоохоронці та наша армія. Я звичайний машиніст, який виконував свою роботу. У такій ситуації кожний інший машиніст вчинив би так само", - пізніше написав на своїй сторінці у Facebook чоловік, реагуючи на захоплення, яке викликав у громадськості.

Слід зауважити, що лише за кілька годин після моторошного теракту Дезас знову вийшов на роботу.

 

Messieurs de la presse,Je suis un conducteur de métro,qui a fait son travail,dans des circonstances précises ,tout...

Опубліковано Christian Delhasse 23 березень 2016 р.

Допомога від таксистів

Окрім окремих осіб, після терактів у Брюсселі людяність проявили цілі компанії.

Деякі служби таксі безкоштовно розвозили людей по домівках. Більш того, ті, хто був на власних авто та не працював таксистом, пропонував безкоштовно довезти людей з-під аеропорту та станцій метрополітену. 

 

Однак, історії про героїв тьмяніють на фоні того, скільки мирних громадян загинули унаслідок атаки джихадистів.

Наразі правоохоронцям не вдалося встановити усіх жертв трагедії 22 березня. Офіційно вдалося встановити трьох осіб із десятків загиблих.

Леопольд Хехт, 20 років

Леопольд Хехт
Facebook/Léopold Hecht

Студент Леопольд Хехт мешкав у Брюсселі та навчався в університеті Сент-Луїса. Хлопець загинув під час теракту на станції метро "Маальбек". Загибель юнака прокоментував ректор університету П'єр Жаду на своїй сторінці у Facebook: "Нема слів, аби описати наше горе".

Адельма Тапіа Руїс, 36 років

Адельма Тапіа Руїс
Facebook/Adelma Marina Tapia Ruiz

Адельма Тапіа Руїс була матір'ю двох 3-річних дівчат-близнючок.

Жінка була родом з Перу, але вже тривалий час жила у Брюсселі. Саме у день страшних терактів жінка разом із чоловіком та дітьми мала летіти до родичів у Ньо-Йорк. Однак через теракт Тапіа Руїс загинула. Її близьким вдалося врятуватися. Повідомляють, що одна з доньок загиблої отримала  осколкове поранення.

Олів'є Делєспесс, 36 років

Олів’є Делєспесс
Facebook/ Cath Dubois

Чоловік, який став жертвою теракту у метро, працював у державній організації, яка представляла франкомовну частину Брюсселю. Друзі та колеги загиблого згадують загиблого як "відданого роботі" та "дуже веселого та людяного".

Трагізм історії Делєспесса у тому, що він був недалеко від аеропорту, коли пролунали вибухи, та вцілів. Чоловік відправив рідним смс, що з ним усе гаразд, але загинув у метро.

Брюссель станом на 16.00

Нагадаємо, 22 березня, два вибухи прогриміли в аеропорті Брюсселя. Влада Бельгії офіційно визнала вибухи терактом. ЗМІ повідомляють, що на летовищі вибуховий пристрій привів у дію терорист-смертник.

Після подвійного вибуху в аеропорту також пролунали вибухи біля метро: трагедії сталися на станціях "Маальбек" та "Шуман".

За попередньою інформацією влади через теракти в метро загинули 20 чоловік, 55 були поранені. В аеропорту вбито 11 осіб, 92 людини поранені.

Поліції вдалося знайти комп'ютер одного з можливих терористів. Зокрема, там правоохоронці виявили заповіт Наджима Лашрауї. За версією слідства, він вижив під час вибухів в аеропорту і зараз ховається.

Залиште свій коментар

Вибір редакції