Гіларі Клінтон прибула до Москви на зустріч з Мєдвєдєвим

Вперше з офіційним візитом до Росії прибула Держсекретар США Гіларі Клінтон. На порядку денному - проблема Ірану, ПРО, прав людини та похід до Большого театру. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Ввечері в понеділок, 12 жовтня, держсекретар США Гіларі Клінтон прибула до Москви. Це її перший візит до Росії як шефа американської дипломатії.

Офіційна частина поїздки розпочнеться у вівторок вранці переговорами з міністром зовнішніх справ РФ Сергієм Лавровим. Очікується, що за підсумками цих переговорів Клінтон зустрінеться з президентом Дмитром Мєдвєдєвим.

Окрім політичної програми, на Гіларі Клінтон у Москві очікують культурні та громадські заходи. Вона відвідає конструкторське бюро "Боїнг", поговорить з представниками низки громадських організацій, а свій перший день вона завершить у Большому театрі, де послухає оперу Сергія Прокоф'єва "Любов до трьох апельсинів".

Під час візиту запланована також поїздка глави американської дипломатії до столиці Татарстану Казані.

Щодо основних тем цього візиту експерти виділяють проблему Ірану, зокрема, можливість запровадження проти ісламської республіки санкцій, якщо вона не погодиться на умови ядерного роззброєння.

Передбачається, що сторони також обговорять новий договір щодо обмеження стратегічних озброєнь, про який домовилися лідери двох країн Барак Обама і Дмитро Мєдвєдєв під час своєї першої зустрічі.

Чинний договір закінчується 5 грудня, і обидві сторони протягом останнього року докладали максимум зусиль, щоб після закінчення терміну дії документа не утворилося своєрідного правового вакууму у сфері ядерного роззброєння.

Тим часом головна увага спостерігачів сконцентрована на пошуках взаєморозуміння у питанні про американський протиракетний щит в Європі.

Деякі аналітики вважають, що перегляд колишньої концепції адміністрацією Обами цілком може призвести до співпраці двох країн у справі створення нової системи протиракетного захисту на Європейському континенті.

Разом з проблемами глобальної безпеки, Гіларі Клінтон має намір поставити перед російським керівництвом питання про ситуацію з правами людини.

У заяві у зв'язку з роковинами загибелі Анни Політковської Клінтон підкреслила, що "нездатність видати суду вбивць журналістів у Росії підриває зусилля, спрямовані на зміцнення верховенства закону в країні".

За словами помічника Клінтон, під час підготовки до візиту до Росії вона приділила вивченню ситуації з правами людини особливої уваги.

Читайте також:

США таємно обсудили санкції проти Ірану без Росії та Китаю

Мєдвєдєв зустрівся з Обамою та "здав" Іран

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

Росія відкрила повітряний простір для американських військових літаків

ВідеоГіларі Клінтон прибула до Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: