Клінтон замість критики запропонує Росії спільну ПРО

Росія як і раніше готова взяти участь у створенні колективної системи ПРО спільно зі США та НАТО. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Американська делегація на чолі з держсекретарем США Гілларі Клінтон приїхала до Москви з пропозицією вибудовувати систему ПРО спільно, заявив радник президента США з Росії та Євразії Майкл Макфолл.

Адміністрація попереднього президента США Джорджа Буша планувала розмістити в Польщі до 2013 року десять ракет-перехоплювачів системи стратегічної ПРО і радар в Чехії під приводом протидії передбачуваної ракетної загрози з боку Ірану. Проте нинішній президент США Барак Обама 17 вересня заявив, що Вашингтон створить нову систему протиракетної оборони, більш економічну і високотехнологічну. Він також заявив, що американська сторона має намір у цей раз прислухатися до думки Росії в питанні своєї нової системи. Напередодні візиту Клінтон в Москві пройшли перші російсько-американські консультації по новій системі ПРО.

"Головний підсумок зустрічей президентів Мєдвєдєва та Обами полягає в тому, що ця система повинна створюватися спільно з участю Росії", - сказав він.

Макфолл також повідомив, що заява помічника міністра оборони США Олександра Вершбоу про можливе розміщення елементів ПРО в Україні, яка сполохала Москву напередодні, була неправильно інтерпретована журналістами. "Україна ніколи не обговорювалася в контексті ПРО", - запевнив він.

У свою чергу офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко заявив , що Росія як і раніше готова взяти участь у створенні колективної системи ПРО спільно зі США та НАТО і її пропозиції щодо включення в подібну систему російських РЛС в Армавірі та азербайджанської Габалі залишаються в силі.

Крім того, за словами Макфолла, в ході зустрічі з заступником голови кремлівської адміністрації Владиславом Сурковим, радник президента США розповів про новий підхід Вашингтона до проблеми прав людини в Росії. "Ми прийшли до висновку, що і в цьому аспекті нам потрібні перезавантаження і відмова від колишніх підходів, що ускладнюють російсько-американське партнерство", - сказав він.

Макфолл дав зрозуміти, що США більше не мають наміру вчити Росію демократії, викликаючи роздратування Москви, а мають намір сконцентруватися на практичній роботі з НУО. По суті, це означає відмову від політики попередніх адміністрацій США, які завжди публічно критикували ситуацію з правами людини в Росії.

Читайте також:

США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

Республіканці вважають рішення Обами по ПРО небезпечним для українців

США спростували повідомлення про відмову від розміщення ПРО в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: