Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гімн Держдуми Росії нагадав блогерам нацистську пісню Deutschland uber alles (відео)

В інтернеті глузують із музики, що пролунала в парламенті РФ, а Кобзон назвав блогерів ідіотами.

Гімн Державної думи РФ несподівано став предметом обговорення і глузувань в блогосфері. Деякі користувачі мережі дійшли висновку, що почута мелодія вельми нагадує "Пісню кайзера" та гімн Deutschland uber alles.

Авторство мелодії, на яку посилаються блогери, належить композитору Йозефу Гайдну. Він склав музику ще в 1797 році. Відтоді вона отримала назву "Пісня кайзера".

До 1918 року мелодію використовували в якості гімну Австро-Угорської імперії.

У 1922 році ця музика лягла в основу державного гімну Веймарської республіки, а в 1933 – гімну Третього Рейху Deutschland uber alles.

У плагіаті блогери підозрюють російського композитора Олександра Глазунова, автора гімну Держдуми ще царської епохи. Гімн "Обранцям Росії" був опублікований в 1906 році – в день відкриття першої Державної думи Російської імперії.

"З приводу даного твору Лев Толстой сказав всього три слова: немає музичного натхнення", - зазначає блогер Михайло Denissoff.

Блогери обговорюють не тільки факт музичного плагіату, але й особливості російського тексту та долю його автора. Обурення та сарказм росіян викликав рядок "Вам, обранцям народу, Русь чолом б'є до землі".

"Пекельний текст склав цензор Петербурзького цензурного комітету Микола Матвійович Соколов (1860-1908). Незабаром автор тексту збожеволів, у стані запаморочення випив оцтову кислоту і помер", - пише блогер Акелла.

Виконавцем нової версії гімну Держдуми Росії став Йосип Кобзон. Співак уже прокоментував інформацію з блогосфери.

"Вперше чую. Безглуздо було б Глазунову, видатному російському композитору, списувати гімни Німеччини. Це чергова журналістська качка. Блогери тим більше. Я вважаю ідіотами людей, які заглядають в інтернет і до блогерів", - заявив артист журналістам.

Залиште свій коментар

Вибір редакції