Гімпу дозволили виконувати обов'язки президента Молдови

Конституційний суд Молдови вирішив, що спікер парламенту є законним в.о. президента.

Конституційний суд Молдови підтвердив правомірність того, що спікер парламенту Міхай Гімпу тимчасово виконуватиме обов'язки президента республіки.

За Конституцією Молдавії, функції тимчасово виконуючого обов'язки президента може виконувати або голова парламенту, або прем'єр. Проте оскільки в республіці зараз немає затвердженого уряду, ці функції може виконувати тільки спікер.

Третій президент Молдови Володимир Воронін, що займав цю посаду протягом восьми років, 11 вересня подав у відставку і перейшов на роботу до парламенту. Того ж дня законодавчий орган оголосив вакантною посаду президента, призначивши Гімпу виконуючим обов'язки глави держави.

Також у відставку подала прем'єр-міністра Зінаїда Гречана, соратник Вороніна по компартії.

Політична ситуація в Молдавії не може стабілізуватися вже майже півроку. Після парламентських виборів, які відбулися 5 квітня і перемогу на яких отримала правляча партія комуністів, в Кишиневі почалися масові безлади.

Протестувальники, незадоволені підсумками виборів, атакували будівлю парламенту і адміністрації президента.

Діюча влада пішла опозиції на поступки і провела перерахунок результатів голосування, проте він істотно не змінив розстановку сил в парламенті.

Втім, новий склад законодавчого органу пропрацював недовго. Опозиційні фракції двічі зірвали голосування на виборах президента республіки (за Конституцією Молдавії, президента вибирає саме парламент), і парламент був розпущений.

Нинішній склад парламенту Молдови сформований за підсумками дострокових виборів, що пройшли 29 липня. Для обрання президента необхідний мінімум 61 депутатський голос.

Якщо в минулому складі парламенту партії комуністів не вистачило для цього одного голосу, то в нинішньому не вистачає вже 13. Проте і лібералам з демократами, якщо вони зуміють виступити однією командою, бракуватиме як мінімум восьми голосів. Якщо президент знов не буде вибраний, то нинішній парламент спіткає долю попереднього і будуть оголошені чергові дострокові вибори.

Як відзначають експерти, дострокова відставка Вороніна і Гречаної говорить про намір партії комуністів піти в жорстку опозицію.

Читайте також:

Новим прем'єр-міністром Молдови стане лідер ліберал-демократів Володимир Філат

Молдова передумала вступати в НАТО та виходити з СНД

Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

КС Молдови підтвердив законність обрання "некомуністичного" спікера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: