Глава ЦВК Туреччини назвав спірні бюлетені "легітимними", опозиція вимагає скасування референдуму

Міжнародні спостерігачі заявили, що турецький референдум був не вповні проведений відповідно до міжнародних стандартів.

У понеділок, 17 квітня, очільник ЦВК Туреччини Сади Гювен заявив, що бюлетені, навколо яких точилися суперечки, є "законними".

Про це повідомляє державне агентство Туреччини Анадолу.

Під час прес-конференції в Анкарі Гювен сказав, що "виборчі бюлетені і конверти, які вчора назвали нікчемними й спірними, насправді виготовлені ЦВК, легітимні, нефейкові".

Відзначимо, що напередодні центральна ЦВК раптово оголосила, що неперевірені голоси (не перевірені на справжність чиновнками, без штампів) будуть дозволені.

Унаслідок цього протест оголосила головна опозиційна Народно-республіканська партія Туреччини, яка заявила, що оскаржуватиме підрахунок голосів та поскаржиться на порушення під час голосування.

Як повідомляє Reuters,  Бюлент Тезкан, заступник очільника опозиційної НРП Туреччини 17 квітня закликав скасувати результати референдуму. За його словами, люди з багатьох регіонів повідомили, що не могли проголосувати, усамітнившись, а також про те, що багато бюлетенів рахували потайки.

Тезкан попередив, що опозиція готова навіть звернутися до Європейського суду з прав людини за необхідності. Він також наголосив, що рішення ЦВК враховувати непроштамповані бюлетені було явним порушенням закону.

За його словами, опозиційна парія буде подавати скарги в муніципальні виборчі органи і ЦВК, і залежно від результату цих запитів, звернеться до Конституційного суду Туреччини, а потім і до Європейського суду з прав людини.

Водночас міжнародні спостерігачі заявили, що турецький референдум був не вповні проведений відповідно до міжнародних стандартів, повідомляє Associated Press.

Також вони додали, що рішення турецької ЦВК дозволити приймати непроштамповані бюлетені підірвало гарантії проти шахрайства.

Додамо, що остаточні результати референдуму мають оголосити за 11-12 днів.

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині відбувся референдум щодо внесення змін до Конституції, які значно розширюють повноваження президента країни. За останніми даними, опрацьовано 99,97% бюлетенів, 51,18% голосів було віддано "за" внесення змін, натомість 48,82% — "проти".

Голова Центральної виборчої комісії Туреччини Сади Гювен підтвердив, що більшість тих, хто проголосував на референдумі, висловилися за зміну конституції.

У відповідь на це у чотирьох районах Стамбула незгодні із результатами референдуму вийшли на вулиці з каструлями і сковорідками, висловлюючи свій протест. У той же час найбільша турецька опозиційна Республіканська народна партія буде вимагати перерахунку понад 60% голосів. Заступник голови партії Ердал Аксунгер заявив про масові фальсифікації під час референдуму.

Фотогалерея Каструлі і сковорідки: у Туреччині протестують проти результатів референдуму (5 фото)

Залиште свій коментар