Глава дипломатії ЄС вперше після інавгурації Януковича відвідає Київ

Крім переговорів з представниками влади, Кетрін Ештон проведе зустріч з лідером партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко.

1-2 березня Україну відвідає глава дипломатичного відомства Євросоюзу Кетрін Ештон.

Як пише "Комерсант-Україна", переговори стануть ключовими при визначенні майбутньої політики Брюсселя щодо Києва.

Переговори про візит в Україну високого представника ЄС з міжнародних справ і політики безпеки Кетрін Ештон ведуться між Києвом і Брюсселем протягом півроку.

25 лютого 2010, в день інавгурації Президента Віктора Януковича, Ештон вже відвідувала Київ з візитом ввічливості, але українське керівництво неодноразово запрошувало її приїхати в країну для повномасштабних переговорів. У результаті Брюссель пообіцяв, що Ештон відвідає Україну в першій половині 2011 року.

Як стало відомо виданню, сторони вже погодили орієнтовну дату приїзду Ештон. "Є домовленість, що візит буде дводенним і відбудеться 1-2 березня", - розповів один із співрозмовників видання.

"У нас дійсно є певні індикативні дати візиту в Україну високого представника ЄС. Але на даний момент вони офіційно не підтверджені, і я не можу їх назвати", - повідомила прес-секретар Кетрін Ештон Майя Кочанчіч. В адміністрації президента України від коментарів утрималися.

Джерела підтверджують, що процедура узгодження термінів візиту ще не завершена: "Їх, можливо, буде потрібно погодити з датами візиту в інші країни Східного партнерства в рамках регіонального турне".

"Терміни можуть зрушити, але несуттєво - з 95% вірогідністю візит відбудеться в перший тиждень березня", - додав інший співрозмовник видання.

"Графік перебування Ештон у Києві буде формуватися після остаточного затвердження дат візиту", - запевнили видання в її прес-службі. Проте вже зараз відомо, що, крім переговорів з представниками влади, європейський дипломат проведе зустріч з лідером партії Батьківщина Юлією Тимошенко і, можливо, іншими опозиційними силами.

"У Євросоюзі зростає стурбованість щодо дотримання демократичних стандартів і прав опозиції", - поділився з виданням один з європейських дипломатів.

Експерти вважають, що імовірність того, що під час візиту Ештон зробить різкі публічні заяви, що стосуються внутрішньополітичної ситуації в Україні, невелика. І в спілкуванні з пресою вона буде дотримуватися обережних дипломатичних формулювань - тих же, що звучали з боку ЄС і раніше.

Читайте також:

ЄС заявив про початок спрощення візового режиму з Україною

Європарламент ще не втратив надію побачити Україну в ЄС

Дебют Януковича у Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: