Глава Китаю порадив США відмовитися від "менталітету холодної війни"

У США "з розмахом" готуються до офіційного візиту глави КНР Ху Цзіньтао. Китайський лідер вважає за необхідне "зміцнити діалог і контакти".

Голова КНР Ху Цзіньтао запропонував Вашингтону зміцнювати взаємодовіру і відмовитися від риторики холодної війни.

"По-перше, нам слід зміцнити діалог та контакти з тим, щоб ще більше посилити стратегічну взаємодовіру, по-друге, необхідно відмовитися від менталітету холодної війни, що не несе перемоги жодній зі сторін", - сказав китайський лідер в інтерв'ю напередодні свого візиту до США, який заплановано на 18-21 січня.

Ху Цзіньтао закликав керівництво Штатів розглядати двосторонні відносини "в об'єктивній і розумній манері, поважати самостійний вибір шляхів розвитку кожної зі сторін і рухатися до досягнення загальних цілей, керуючись взаємовигідним співробітництвом".

Третьою необхідною для позитивного розвитку відносин складовою глава Китаю назвав "повагу суверенітету, територіальної цілісності та інтересів розвитку", а також "належне поводження з побоюваннями кожної сторони".

"Не можна заперечувати той факт, що між Китаєм і США зберігаються розбіжності й існують чутливі аспекти", - зауважив він.

"Обидві сторони мають дотримуватися вірного шляху у розвитку відносин, підвищувати інтенсивність обмінів, рівень довіри, шукати спільну основу для подолання відмінностей, належним чином обходитися з чутливими темами і спільними зусиллями просувати стабільний і здоровий розвиток китайсько-американських відносин", - наголосив Ху Цзіньтао.

Під час офіційного візиту, який, за оцінками китайських ЗМІ, в США готують з особливим розмахом, Ху Цзіньтао відвідає Вашингтон і Чикаго.

Варто нагадати, що перед цим візитом Китай відвідав глава Пентагону Роберт Гейтс. Налагодження відносин між країнами відбувається на тлі нарощування військової сили Китаю (зокрема, Китай випробував новітній винищувач). Білий дім вже висловив стурбованість цим, з іншого боку, Ху Цзіньтао після зустрічі з Робертом Гейтсом розцінив його візит як "сигнал прогресу у розвитку відносин між збройними силами двох країн".

Раніше в 2010 році відносини Пекіна і Вашингтона істотно зіпсував намір американської адміністрації здійснити поставку зброї на острів Тайвань, який КНР вважає своєю провінцією.

Читайте також:

Китай випробував новітній винищувач, щоб сподобатися США

США нарощуватимуть військову міць, щоб протистояти успіхам Китаю

Нова китайська ракета змінила розташування сил у Тихому океані

Китайці створили "дешевого вбивцю" МіГ-29 на основі російських двигунів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: