Глава Молдови випадково дізнався про існування агентства Fitch

Спікер молдовського парламенту і тимчасовий президент країни Міхай Гімпу вперше дізнався про агенство Fitch Ratings від журналістів.

Спікер молдовського парламенту і тимчасовий президент країни Міхай Гімпу зізнався, що не знає про існування міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

Таку заяву Гімпу зробив у відповідь на прохання журналістів прокоментувати звістку про те, що Fitch Ratings припинило моніторинг кредитного рейтингу Молдови. Глава республіки відповів, що про таке агентство вперше чує. "Fitch? Агентство Fitch? Вперше чую, чесно", - сказав він.

Коли журналісти пояснили, про що йде мова, Гімпу порадив звертатися з питаннями до самого агентства.

Fitch Ratings входить до трійки найбільших рейтингових агентств світу (поряд з Moody's і Standard & Poor's). Агентства оцінюють платоспроможність як компаній, так і цілих держав. Визначає рейтинги використовується для оцінки перспективності інвестицій (наприклад, в економіку тієї чи іншої країни).

Раніше, 17 грудня, Fitch Ratings повідомило, що відкликає всі рейтинги Молдови і "більше не рейтингує даного суверенного емітента". Причина такого рішення вказана не була. Колишній кандидат у президенти Молдови Маріан Лупу припустив, що рейтинги відкликані через політичну кризу в країні.

Варто відзначити, що в жовтні Moody's також відкликало суверенний кредитний рейтинг Молдови, повідомивши, що не має достатньо інформації для його розрахунку.

У Молдові, нагадаємо, в результаті серії виборів, що пройшли в 2009 році, відбулася зміна влади: комуністів на чолі країни змінила коаліція з чотирьох партій. Однак довести свою перемогу до кінця їй не вдалося: комуністи блокували обрання нового президента, так що Молдова на невизначений термін залишилася без глави держави. Обов'язки президента поки виконує Гімпу.

Читайте також:

В.о. президента Молдови не розпустить парламент, який не обрав його главою

У парламенті Молдови стало менше комуністів

Спікер Молдови хоче "змити ганьбу" і змінити державну мову на румунську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: