Глава МЗС Латвії закликав "не канючити" у Росії вибачення за окупацію

Новий очільник МЗС Латвії впевнений, що Росія сама визнає факт окупації, потрібен час.

Латвійська влада повинна зберігати почуття власної гідності і "не канючити" у Кремля вибачення з приводу окупації. Росія рано чи пізно визнає факт окупації Латвії, але не найближчим часом.

Таку думку висловив новий голова МЗС цієї країни Айвіс Роніс.

"Сама Росія також сильно постраждала під час правління Сталіна. Багато росіян той період часу порівнюють з татаро-монгольським ярмом. Сталінський режим був свого роду окупацією з обмеженням свобод і прав людини. Їм самим треба розібратися з оцінкою історії власної держави", - сказав міністр, якого цитує NovoNews.

За словами Роніса, в нього "вселяє надію той факт, що президент Мєдвєдєв розкритикував сталінізм": "Він хоче модернізувати Росію, і ми це підтримуємо". "Звичайно, нам важлива думка Росії, наших сусідів, з цього питання (окупації). Але набагато важливіше, що ми самі про це думаємо", - підсумував він.

Говорячи про двосторонні відносини в цілому, міністр висловив упевненість, що вони розвиваються конструктивно. "У нас є своя держава, яка утвердилася юридично, політично і, я сподіваюся, також економічно. У нас розвиваються конструктивні відносини з Росією", - відзначив він.

Глава зовнішньополітичного відомства також висловив думку, що Латвія не має офіційно визнавати легіонерів "Ваффен СС" своїми солдатами. "Якщо кожен з нас на індивідуальному рівні про своє родичі скаже: так, це був наш солдат, це буде нормально і прийнятно. Але на державному рівні це проблематично. У нас не було своєї держави, їх закликали до легіону нацистської Німеччини, німецькі окупанти видавали їм свою форму і посилали виконувати свої завдання ", - пояснив Роніс.

Нагадаємо, Айвіс Роніс, колишній посол цієї балтійської республіки в Туреччині, США, Мексиці і НАТО, був затверджений главою МЗС в кінці квітня на засіданні парламенту. За його кандидатуру проголосували 90 депутатів з 100, в тому числі його схвалила російськомовна опозиція. Всіх влаштували намічені Ронісом пріоритетні напрямки: відносини Росія-Латвія, Росія-Євросоюз і Росія-НАТО.

Читайте також:

Росія звинуватила Страсбурзький суд у перегляді підсумків Другої світової війни

Суд у Страсбурзі визнав радянського партизана Кононова злочинцем

У Латвії з'явилися у продажу "політичні презервативи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: