Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава МЗС Польщі підтримав негайну зміну скандального "антибандерівського закону"

Закон став проблемою для стосунків Польщі із США та Ізраїлем.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович виступив за корекцію скандального закону про Інститут національної пам’яті, який передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Про це він заявив у розмові з RMF FM, передає Українська правда.

Міністр заявив, що приєднується до позиції віце-прем'єра Польщі Говіна, який наполягає на необхідності негайної корекції закону.

"Я думаю, що так, з цією думкою треба погодитися. Віце-прем'єр Ярослав Говін зустрічається з політиками у Сполучених Штатах та Ізраїлі і розуміє, що це рішення є необхідним, щоб ми тут окреслили наше становище, тому що, як і раніше, існує деяка недовіра і занепокоєння з приводу цієї ситуації", - заявив Чапутович. 

ВідеоПольський закон про заборону "бандерівської ідеології"

Донедавна дружні поляки, угорці та румуни нині наче натякають: дружба з Україною для них не така вже й важлива. 1-го лютого у Польщі ухвалили нову редакцію Закону про Інститут національної пам’яті, згідно з яким людей, які говорять про польські концтабори чи заперечують злочини українських націоналістів, можуть посадити. Пункт про заборону «пропаганди бандерівської ідеології» особливо зачіпає українців. Кому вигідно розпалювати міжнародну ворожнечу? 

Польський закон про заборону "бандерівської ідеології"

Дипломат зазначив, що закон є проблемою для стосунків Польщі із США та Ізраїлем.

Чапутович також висловив думку, що корекція закону може відбутися і без участі Конституційного суду, на розгляд якого президент Анджей Дуда направив законопроект.

"Прем’єр-міністр припускає, що він може діяти в іншому режимі. Оскільки Сейм є суверенним, він може схвалити поправки у цей закон", - сказав Чапутович.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальні поправки до закону, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів і штрафи та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

При цьому Дуда попросив Конституційний суд перевірити статті закону, в яких згадуються "українські націоналісти" і термін "Східна Малопольща".

Ізраїль виступив категорично проти нових поправок до закону про Інститут національної пам’яті, заявляючи, що Польща переписує історію.

США засудили рішення президента Польщі підписати закон, наголосивши, що він негативно впливає на свободу слова і наукові дослідження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції