Глава МЗС Швеції не сприйняв "поганий жарт" Москви щодо Південної Осетії

Ідея про визнання незалежності Південної Осетії все більше сприймається як "поганий жарт" Москви.

У четвер, 10 грудня, глава МЗС головуючої в ЄС Швеції Карл Більдт назвав рішення Росії про визнання незалежності Південної Осетії "поганим жартом".Як пише брюссельська інтернет-газета EUobserver, таку думку він висловив, відповідаючи на запитання членів комітету Європарламенту з міжнародних справ.

"Ідея про визнання незалежності Південної Осетії все більше сприймається як поганий жарт Москви, і вона, очевидно, такою є", - сказав шведський міністр.

Нагадаємо, у серпні 2008 року в Південній Осетії стався збройний конфлікт, що в Грузії називали операцією з відновлення конституційного порядку. Через кілька днів після початку грузинської військової операції Росія розпочала операцію з примусу Грузії до миру, в результаті чого Південна Осетія і Абхазія проголосили незалежність.

30 вересня незалежна комісія ЄС оприлюднила доповідь щодо війни на Кавказі 2008 року, в якій сказано, що обстріл Цхінвалі грузинськими збройними силами в ніч з 7 на 8 серпня 2008 року поклав початок масштабного збройного конфлікту в Грузії, хоч це був лише кульмінаційний момент тривалого періоду наростання напруженості, провокацій та інцидентів.

При цьому автори доповіді стверджують, що "більша частина дій російських військових вийшла далеко за рамки доцільних заходів щодо захисту" своїх миротворців. У тексті зазначається, що всі сторони конфлікту, зокрема, російські, грузинські та південноосетинські війська, порушили міжнародні закони про права людини.

Читайте також:

Еквадор пообіцяв Росії визнати незалежність Абхазії та Осетії

Південна Осетія ратифікувала угоду з Росією про охорону кордонів

Європа встановить супутникове спостереження за Абхазією та Південною Осетією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: