Глава МЗС Японії з повітря огляне Курили

Напочатку грудня глава МЗС Японії огляне з літака Південні Курили, при цьому він не залишатиме повітряного простору Японії.

Міністр закордонних справ Японії Сейдзі Маехара огляне з літака Південні Курили, які японці вважають своєю територією. Обліт запланований на 4 грудня.

Пунктом вильоту значиться порт Немуро, розташований на острові Хоккайдо. При цьому Маехара не залишатиме повітряного простору Японії, повідомило джерело в японському уряді.

Раніше 17 листопада прем'єр-міністр Японії Наото Кан, виступаючи в парламенті, заявив, що розглядає можливість візиту на Курили, при цьому конкретної дати він не вказав.

Нагадаємо, 1 листопада Дмитро Мєдвєдєв побував з візитом на острові Кунашир, ставши першим главою російської держави, який відвідав Курильські острови. У відповідь Токіо тимчасово відкликав свого посла з Москви. Однак 7 листопада японський дипломат повернувся до Росії.

8 листопада японський прем'єр заявив, що врегулювання територіального спору з Росією щодо приналежності чотирьох островів Курильської гряди буде затяжним і складним процесом, але Японія не має наміру відступати.

Японія претендує на чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР (правонаступницею якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Читайте також:

На Курилах на спірному острові знайшли схованку з боєприпасами

Мєдвєдєв потис руку прем'єру Японії та додав, що Курили не віддасть

Японія не збирається поступатися Росії у питанні Курильських островів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: