Глава Ощадбанку РФ у суді виправдав дії Ходорковського

Глава Ощадбанку РФ Герман Греф заявив що компанія "ЮКОС" не порушувала закон.

Глава Ощадбанку РФ Герман Греф підтвердив у суді, що компанія "ЮКОС" не порушувала закон, коли купувала нафту у своїх дочірніх фірм дешевше, ніж у європейських країнах.

За словами Грефа, немає нічого незвичайного в тому, що на внутрішньому ринку нафта коштує менше, ніж на європейських біржах.

"Цілим рядом факторів це можна пояснити. У першу чергу - експортним оподаткуванням", - заявив глава Ощадбанку.

За версією звинувачення, під виглядом купівлі нафти у своїх "дочок" керівництво "ЮКОСа" здійснювало розкрадання.

Колишній голова "ЮКОСа" Михайло Ходорковський запитав Грефа, який у 2000-2007 роках був міністром економіки, чи повинно було йому стати відомо про зникнення 20 відсотків нафти, добутої в Росії в будь-якому році. Греф відповів: "У мої обов'язки це не входило, але якщо б так було, до мене б дійшло".

У рамках нової кримінальної справи Ходорковський і колишній голова МФО "Менатеп" Платон Лєбєдєв, раніше вже засуджені до позбавлення волі за економічні злочини, звинувачуються в розкраданні нафти, видобутої "ЮКОСом" у 1998-2003 роках. За версією слідства, збиток від дій бізнесменів склав 900 мільярдів рублів. Підсудні своєї провини не визнають.

Захист обвинувачених вимагав допитати в суді багатьох колишніх і діючих високопоставлених чиновників, у тому числі прем'єр-міністра Володимира Путіна. Проте суд погодився викликати на засідання лише Грефа, колишнього голову Центробанку Віктора Геращенко, колишнього прем'єр-міністра Михайла Касьянова і діючого міністра промисловості і торгівлі Віктора Христенко.

Читайте також:

Ходорковський натякнув Мєдвєдєву, що його можна помилувати

Ходорковський назвав найбільшу загрозу для світової спільноти

Ходорковському не вдалося оскаржити законність свого арешту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: