Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава РПЦ Кирило скликав екстрений синод через визнання ПЦУ Грецькою церквою

Кирило назвав ПЦУ "розкольницьким угрупованням".

У Москві відбувся позачерговий синод Російської православної церкви. Його зібрав патріарх Кирило – через визнання Православної Церкви України спочатку Константинопольським Патріархатом, а тепер і Елладською церквою (частина Грецької церкви).

Кирило назвав ПЦУ "розкольницьким угрупованням" і, мовляв, потрібно визначитися з можливими діями, якщо й інші православні церкви визнають українську церкву.

"Ця тема зачіпає саму суть міжцерковних відносин, і її негативний розвиток може порушити всеправославну єдність. Тому з повною відповідальністю за збереження православної єдності і з повною відповідальністю перед нашими вірянами, перед нашим духовенством і єпископатом ми повинні прийняти сьогодні рішення з тих питань, про які я сказав", - зазначив патріарх РПЦ.

Серед постійних членів синоду РПЦ – очільник Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій.

Про ухвалені рішення синоду РПЦ поки що нічого невідомо.

Як повідомлялося, під час засідання священного синоду Грецької церкви 12 жовтня єпископами було визнано самостійність Православної Церкви України. Елладська церква стала першою після Константинопольської, котра зробила це, і тепер ім’я митрополита Київського Епіфанія буде проголошене архієпископом Афінським Ієронімом на одному з найближчих богослужінь.

Відео Місяці складних перемовин та дебатів призвели до визнання ПЦУ Елладською церквою

Перше визнання нашої автокефалії після дарування Томосу. Православну церкву України визнала Елладська церква - одна з найбільших православних церков світу. Цьому передувала довга робота грецьких архієреїв. Вони понад півроку вивчали, чи за канонами отримала автокефалію Україна і чи не вплине поява нової церкви на міжцерковні стосунки.  

Місяці складних перемовин та дебатів призвели до визнання ПЦУ Елладською церквою

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції