Глава турецького МЗС - кандидат у президенти

Міністра закордонних справ Туреччини Абдуллаха Гюля знову висунуто кандидатом на пост президента. Це може спричинити військовий переворот.

Правляча в Туреччині Партія справедливості та розвитку знов призначила міністра закордонних справ країни Абдуллаха Гюля кандидатом від блоку на пост президента.

Президентські вибори повинні відбутися наступного тижня, передає телеканал CNN-Turk з посиланням на джерело в урядових кругах.

Абдуллах Гюль
РБК-Україна
Міністр закордонних справ Туреччини Абдуллах Гюль
Офіційні представники партії поки не підтвердили інформацію про висунення А.Гюля, проте заявили, що 14 серпня ц.р. він має намір зустрітися з лідерами опозиції, а це може стати непрямим підтвердженням того, що глава турецького МЗС обиратиметься на пост президента країни.

Перший тур президентських виборів у Туреччині відбудеться 20 серпня ц.р.

Нагадаємо, кандидатура А.Гюля стала причиною зриву президентських виборів у квітні ц.р. і політичної кризи, яка наступила за цим. Тоді націоналістична опозиція заблокувала обрання президентом (у Туреччині президент обирається парламентом) міністра закордонних справ країни А.Гюля. Опозиція була підтримана військовим командуванням країни, яке користується у Туреччині значним впливом.

Опозиція звинувачує діючий уряд на чолі з турецьким прем'єр-міністром у зв'язках з ісламізмом і зміні політичного курсу на десекуляризацію держави. Напередодні виборів опозиція провела багатотисячні мітинги з вимогами про відставку кабінету, економічних реформи і збереження курсу світської держави.

Як повідомляв iPlus, раніше турецький Генерал Яшар Бююканит попередив, що в разі повторного висування Гюля на пост президента, армія може здійснити захоплення влади в країні. Основною причиною несприйняття армією глави МЗС є, за їх словами, схильність останнього до ісламізації Туреччини, в той час, як армія виступає за світський устрій держави.

"Турецькі збройні сили при необхідності відкрито і чітко проявлять свою позицію (у питанні захисту світського ладу). Ні у кого не повинно бути сумнівів в цьому", - наголосив генерал.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: