Глава ЄС веде переговори з Путіним за зачиненими дверима

Прем'єр-міністр головуючої в ЄС Чехії Мірек Тополанек зустрічається з Володимиром Путіним. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Прем'єр-міністр головуючої в ЄС Чехії Мірек Тополанек, що побував напередодні на переговорах в Києві, привіз до Москви ще один проект документу щодо моніторингу транзиту російського газу через Україну.

"Зараз є чотири договори, у мене є п'ятий", - сказав Тополанек у суботу на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним.

При цьому чеський прем'єр не уточнив, що саме передбачає цей документ, пославшись на те, що хоче обговорити це без преси.

"Я приїхав до вас з пропозицією, щоб ми почали розміщувати групу моніторингу (на газовимірювальних станціях). Ці люди вже в Москві і в Києві", - сказав прем'єр Чехії.

Зі свого боку Володимир Путін у відповідь на прохання Тополанека продовжити обговорення без преси відзначив: "Оскільки це питання (транзиту газу) хвилює дуже багатьох, я б хотів, щоб це обговорення проходило максимально відкрито. Але якщо це необхідно, ми можемо обговорити це без преси".

Після цих слів прем'єр РФ подякував представникам ЗМІ і пообіцяв, що після завершення переговорів відповість на їхні запитання.

За словами Тополанека, Євросоюз досяг усної домовленості з Києвом про включення представників "Газпрому" в міжнародну моніторингову комісію по транзиту газу через Україну.

"У нас існує усна домовленість, що будуть розміщені експерти на вхідних і вихідних (газовимірювальних) станціях. Ми дійшли згоди, що представники "Газпрому" будуть на українській території, а "Нафтогазу України" - на російській", - сказав чеський прем'єр.

"Нам вдалося переступити через визначені незгоди і суперечності між президентом і прем'єр-міністром України. З вашої сторони ми чуємо тільки один голос", - сказав Тополанек, коментуючи результати своєї поїздки до Києва.

"Ви зробили неможливе", - не без іронії відповів на це Путін.

За словами прем'єра Чехії, зараз "йдеться про те, щоб зберегти довіру серйозного постачальника і серйозного транзитера газу". "Ситуація зайшла так далеко, що (Європу) перестало цікавити, хто в цьому винуватий", - сказав він.

Кажучи про свої найближчі плани, Тополанек відзначив, що він вже сповістив український уряд, що знаходитиметься в регіоні до тих пір, поки не вдасться відновити поставки газу.

У свою чергу, Росія наполягає на письмовому оформленні домовленостей про створення міжнародної моніторингової комісії з контролю за транзитом російського газу через Україну, заявив у суботу прем'єр-міністра РФ Володимир Путін на переговорах з прем'єр-міністром Тополанеком.

"Сподіваюся, Вам вдасться переконати українських партнерів підписати відповідні документи про створення контрольних механізмів.", - сказав Путін. На його думку, такий документ повинен буде визначати принцип роботи цього контрольного інституту і його склад.


ВідеоГлава ЄС веде переговори з Путіним за зачиненими дверима

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: