Главі МВФ, звинуваченому у спробі зґвалтування, не вдасться скористатися недоторканністю

МВФ може при необхідності звільнити свого співробітника від можливості користуватися дипломатичною недоторканністю.

Главі МВФ Домініку Стросс-Кану, якого звинувачують у спробі зґвалтування покоївки, не вдасться скористатися дипломатичною недоторканністю, щоб уникнути покарання за звинуваченням у спробі згвалтування. Так вважає більшість американських правознавців.

Відповідно до законодавства, що регулює роботу МВФ, співробітники цього відомства користуються так званим "обмеженим дипломатичним імунітетом", який вступає в дію лише при виконанні ними безпосередньої службової діяльності.

І навіть у цих випадках МВФ може при необхідності звільнити свого співробітника від можливості користуватися недоторканністю.

Обмежений дипломатичний імунітет, яким володіє Домінік Стросс-Кан, не зможе захистити його від судового переслідування за злочини сексуального характеру.

Згідно з чинним Положенням про імунітет міжнародних організацій, представники іноземних урядів та міжнародних організацій користуються недоторканністю від судочинства "тільки у випадках, пов'язаних з діями по виконанню їх службових обов'язків".

Про це ж говорить і ратифікована США Віденська конвенція про дипломатичні зносини 1961 року.

За словами професора Курта Гаубаца з американського університету Old Dominion, "недоторканність передбачає тільки дії, пов'язані з офіційною діяльністю, тоді як напад на покоївку навряд чи підходить під цей випадок".

Представник нью-йоркської поліції Пол Браун підтвердив, що стосовно Домініка Стросс-Кана дипломатична недоторканність не працює.

Крім того, дипломатичний імунітет часто обмежується внутрішнім законодавством країни перебування чиновника. Злочини сексуального характеру, як відомо, вважаються в США серйозним правопорушенням і караються не одним десятком років тюремного ув'язнення.

Нагадаємо, 62-річному главі Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініку Стросс-Кану загрожує понад 20 років ув'язнення, якщо його провина буде доведена. Зараз Стросс-Кан перебуває у в'язниці нью-йоркського району Гарлем.

Звинувачення проти Стросс-Кана висунула співробітниця готелю на Манхеттені, де він зупинявся. Як пишуть американські ЗМІ, 32-річній покоївці доручили прибрати номер люкс вартістю 3 тисячі доларів за ніч, в якому, як їй сказали, немає постояльців. За словами потерпілої, чиє ім'я не розголошується, Стросс-Кан вийшов з ванної кімнати свого номера голим і побіг за нею, схопив і потягнув у спальню, де почав її домагатися.

Жінка стверджує, що відбилася від нього, але потім Стросс-Кан "примусив її до орального сексу і намагався зірвати одяг". Врешті-решт їй вдалося звільнитися і втекти з кімнати. Вона розповіла про те, що сталося, співробітникам готелю, які і викликали поліцію.

Водночас, як повідомив адвокат політика, глава МВФ має намір заявити про свою невинність. Впевненість у непричетності Стросс-Кана до подібного злочину висловила і його дружина.

Читайте також:

Глава МВФ у в'язниці: за спробу зґвалтування йому загрожує 20 років

Стали відомі подробиці секс-скандалу з главою МВФ

Главу МВФ звинуватили у сексуальних домаганнях

Глава МВФ вирішив стати президентом Франції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: