Главу МЗС Білорусії можуть пустити в Брюссель

Головуюча в Євросоюзі Чехія запросить міністра закордонних справ Білорусії Сергія Мартинова на зустріч з главами МЗС 27 країн-членів ЄС.

Головуюча в Євросоюзі Чехія вперше після введення в 2006 році візових обмежень для білоруських офіційних осіб запросить міністра закордонних справ Білорусії Сергія Мартинова на зустріч з главами МЗС 27 країн-членів ЄС в рамках їх планового засідання 26 січня в Брюсселі. Про це повідомило джерело в чеському головуванні ЄС.

Як перший крок на шляху "розморожування" стосунків з Євросоюзом Мартинов в жовтні 2008 року провів в Люксембурзі зустріну з "трійкою" ЄС.

Стосунки Євросоюзу з Білорусією обговорюватимуться сьогодні на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі. ЄС має намір підключити Білорусію до своєї нової програми - "Східне партнерство", яка націлена -на зближення з Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдавією і Україною за умови, що Мінськ погодиться з вимогами ЄС по демократизації білоруського суспільства.

Як повідомлялося раніше, Чехія має намір запросити президента Білорусії Олександра Лукашенко навесні до Праги на майбутній саміт ЄС - "Східне партнерство", на якому буде офіційно оголошено про запуск програми зі зближення з східними сусідами ЄС.

Євросоюз ввів візові обмеження щодо білоруських офіційних осіб після президентських виборів 2006 року. Тоді ЄС вирішив, що вибори прошли з грубими порушеннями демократичних прав і свобод громадян. У число "нев'їзних" на територію ЄС попав і президент Білорусії.

У жовтні 2008 року Рада міністрів закордонних справ ЄС припинила на півроку цю заборону в цілях сприяння процесу демократичних перетворень в республіці. При цьому міністри вказали, що це рішення втратить силу в разі переслідування опозиції або якщо Мінськ визнає незалежність Абхазії і Південної Осетії.

Читайте  також:
ОБСЄ не визнали вибори у Білорусі
До парламенту Білорусі опозиція не пройшла
Лукашенко виніс чиновникам догану за землю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: