Година до закриття дільниць. Партії Макрона прогнозують перемогу на парламентських виборах у Франції

Макрон, як і обіцяв, привів у політику нові обличчя.

Париж Москві не здався. Макрон, якого російські політики називали "вискочкою і одноденкою", а російські медіа тролили, забувши всі норми пристойності, жартами нижче пояса, утер їм носа. І крім завойованих Єлисейських полів, став господарем тамтешнього парламенту.

Бо, схоже, цього разу саме той випадок, коли можна казати з упевненістю, навіть не очікуючи офіційних результатів, абсолютну більшість здобуде президентська партія "Вперед!". Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень. Тож наступні п'ять років політику Франції формуватиме сила, яка виступає за об'єднану Європу.

Національна асамблея - нижня частина парламенту Франції. Бо є ще Сенат, його вибирають ще дивніше, ніж асамблею, і він настільки консервативний, і так повільно змінюється, що журналістам не цікавий. А до Національної асамблеї мають увійти 577 депутатів. І диво, яке зміг здійснити Макрон минулого тижня, навряд чи щось зіпсує у сьогоднішньому другому турі. Французи мляво підтягуються до виборчих дільниць у 30-градусну спеку. Але всі розрахунки твердять: партія Макрона буде безальтернативно правити парламентом країни.

Макрон обіцяв перезавантаження, і дотримав слова. Кожен другий член його партії – абсолютний новачок у політиці. Тут і професори, і письменники, і всесвітньо відомий математик, а також лікарі, інженери і фермери. Спільна риса кандидатів – їхні проєвропейські цінності. У парламенті нового скликання буде рекордна кількість жінок – понад 40%. У липні на депутатів-новачків чекає експрес-курс про функціонування Національної асамблеї.

Важливий неформальний пункт експрес-курсу – знайомство з рестораном "Бурбон", що зовсім поруч з парламентом. Подейкують, що саме тут відбуваються найважливіші кулуарні дискусії. Ціни у ресторані кусаються – 30 євро за основну страву, однак французьким депутатам це по кишені, їхня зарплата після вирахування податків сягає 5 тисяч євро. Окрім цього, кожен парламентар може витратити 9 тисяч євро на місяць для працевлаштування п'яти помічників.

До речі, щодо Бурбонів, не плутати з американським віскі Бурбон. Хоча його теж сьогодні, будуть вживати святкуючи перемогу Макрона. Так от Бурбони - найстаріша монарша династія Франції і Європи, що існує досі. "Та чи так буде з Макроном?", - ось запитання, яке французи поставлять одразу після закінчення цієї виснажливої виборчої саги. Як надовго прийшла його нова політична сила? Чи зможе нове покоління французьких політиків не втратити голову від спокус і залишитися вірним своїм обіцянкам?

Бо експертів нині дуже турбує, що після розгрому республіканців і соціалістів опозиція тепер у Макрона тільки одна - Ле Пен. Котра тільки й чекає його провалу. Та наразі можна видихнути з полегшенням і українцям, і європейцям - ані її "Національний фронт", ані "Нескорена Франція" Меланшона не отримають достатньої кількості місць в асамблеї, аби суттєво впливати на політику.

Вже о 21:00 за київським часом світ дізнається, наскільки потужною стане парламентська більшість Еммануеля Макрона.

Марія Єщенко

Залиште свій коментар