Голландія пообіцяла повернути Гані голову короля

Міністр закордонних справ Нідерландів Максим Ферхахен підтримав прохання Гани повернути їй голову убитого в 1838 році короля Гани Баду Бонсу II.

Ферхахен написав у відповідях на питання членів голландського парламенту, що він обіцяв посольству Гани в Нідерландах підтримати прохання про повернення голови Баду Бонсу II, яка в даний час зберігається в заспиртованому вигляді в анатомічному музеї Медичного центру Лейденського університету.

Влада Гани в жовтні звернулися в нідерландський МЗС з проханням допомогти в поверненні голови короля. Повірений в справах Гани в Нідерландах Ерік Одої-Анім сказав тоді, що доки голова Баду Бонсу II не буде похована, його душа не може знайти спокій, а на всьому його племені залишається клеймо.

Ферхахен заявив, що сповна розуміє прохання Гани. Він направив її в Лейденський університет, якому належить голова короля Гани. Як вона виявилася в Медичному центрі цього університету, ніхто пояснити не може, у тому числі історики, в яких консультувався голландський міністр. Керівництво Лейденського університету заявило, що з повною серйозністю відноситься до звернення Гани і відкрито для переговорів.

Про заспиртовану голову короля Гани стало відомо в результаті дослідження, проведеного голландським письменником Артуром Япіном. Він дізнався, де зберігається голова Баду Бонсу II чотири роки тому, працюючи над своєю книгою "Чорна людина з білим серцем". Саме Япін першим в жовтні цього року поставило питання про необхідність повернення голови короля до Гани.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: