Голландці не пустили німецького посла на вшанування пам'яті жертв Другої світової

У Нідерландах не хочуть вшановувати пам`ять загиблих в Другій світовій разом з німцями.

У Нідерландах "Національний комітет 4 і 5 травня", що займається організацією національного дня пам'яті жертв Другої світової, відхилив побажання німецького посла взяти участь у жалобній церемонії.

На початку січня посол ФРН Томас Лойфер заявив, виступаючи в телепередачі "De oorlog" ( "Війна"), що охоче б взяв участь в травневих заходах, якщо його туди запросять.

Проте в "Національному комітеті" дали чітко зрозуміти, що запрошення Лойфер не отримає. За словами директора комітету Ніни Нутер, урочистості повинні зберігати національний характер.

Хоча Нутер зазначила, що не тільки німецький посол, але і представники інших держав не будуть брати участь в урочистостях, питання викликало гостру дискусію в Нідерландах.

"Сумувати про загиблих разом з німцями? Так справа не піде. Де в такому разі повага до загиблих?" - Заявив відомий в Нідерландах рабин Рафаель Еверс на сторінках видання Volkskrant. Колишні члени голландського Опору також висловилися проти.

Зі свого боку міністр у справах Європи в уряді Нідерландів Франс Тіммерманс заявив, що після війни німці показали унікальний приклад зразкової побудови демократичного суспільства. Він також відзначив, що ні з ким із сусідів Нідерланди не пов'язують більш тісні історичні, економічні та культурні відносини, ніж з Німеччиною.

Читайте також:

Польща визнала, що їй пропонували похід проти СРСР

Українська Друга світова

У Європі зафіксовано спалах нового "козячого" грипу, є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: