Голландці захопили в полон сомалійських піратів

Військові з Голландії захопили 7 сомалійських піратів та звільнили 20 їхніх заручників.

Голландські військові моряки під час патрулювання територіальних вод Сомалі у складі сил НАТО, захопили сімох піратів і звільнили 20 заручників.

Раніше сомалійські пірати, озброєні автоматами і гранатометами, напали на грецький танкер Handytankers Magic. Екіпаж був вимушений повести судно слідом за піратським кораблем. Проте незабаром танкер був звільнений військовими НАТО.

Нагадаємо, напередодні сомалійським піратам не вдалося захопити судно "Пума". Злочинцям перешкодив кораблю ВМС Південної Кореї. При цьому ніхто з піратів не був затриманий.

За останні декілька місяців пірати напали на декілька десятків іноземних судів. У 2008 році було зафіксовано більше 100 нападів сомалійців на судна. У зв'язку з цим ООН дозволила іноземним військовим кораблям патрулювати територіальні води Сомалі.

У свою чергу США запропонували план боротьби з піратством. За словами держсекретаря Гіларі Клінтон, цей план складається з чотирьох пунктів. В першу чергу необхідно розширити міжнародні зусилля по забезпеченню безпеки мореплавства, заморозити фінансові активи піратів, удосконалити правила самооборони в мореплавстві, а також поліпшити ситуацію в Сомалі.

Про готовність направити свої сили на боротьбу з піратством повідомили й ВМС України. Флагман "Гетьман Сагайдачний" може вирушити до берегів Сомалі після прийняття відповідного рішення на рівні держави.
 

Читайте також:

Україна виділить фрегат на боротьбу з сомалійськими піратами

Захопленого в полон сомалійського пірата судитимуть в США

США запропонували план боротьби з піратством

Сомалійські пірати подали в суд на уряд Німеччини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: