Голова Інгушетії подав до Конституційного суду РФ запит щодо законності скандального обміну земель із Чечнею

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Наразі запит вивчає секретаріат суду.

Голова Республіки Інгушетія Юнус-Бек Євкуров направив запит до Конституційного суду Росії щодо законності угоди про обмін територіями із Чечнею.

Про це агентству "Интерфакс" повідомили у прес-службі суду.

"Наразі документ перебуває на попередньому вивченні в секретаріаті суду, його дослідження йде в звичайному порядку. Але з урахуванням актуальності поставленого перед КС питання і масштабу територіального спору, який виник, можна очікувати, що процес розгляду запиту буде прискорений", - розповіли у суді.

Зазначається, що запит до КС надійшов 8 листопада.

карта кордону між Інгушетією та Чечнею, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, голова Інгушетії Юнус-Бек Євкуров та голова Чечні Рамзан Кадиров ухвалили рішення про обмін територіями між обома республіками. Чечня отримала частину Надтеречного району Інгушетії, Інгушетія натомість отримала територію на кордоні з Малгобецьким районом. Обидві території є нежитловими. Це викликало масове невдоволення у жителів Інгушетії, які мітингують у столиці республіки Магасі, оскільки, згідно з угодою, Чечня отримує у 27 разів більше території, ніж віддає.

Парламент республіки ратифікував 4 жовтня цю домовленість між главами Чечні та Інгушетії про обмін землями, всупереч рішенню місцевого Конституційного суду, який постановив провести референдум щодо цього питання. Після мітингів місцеві депутати анонсували перегляд ратифікації цієї угоди. Крім того, уряд Інгушетії санкціонував акцію протесту до 17 жовтня, а потім видали дозвіл на її відновлення від 31 жовтня по 2 листопада.

Наприкінці жовтня Конституційний суд Республіки Інгушетія визнав неконституційним закон про обмін землями із Чеченською республікою. Таке рішення інгуші сприйняли як перемогу та вирішили припинити мітинги, однак голова Інгушетії Євкуров після рішення суду заявив, що воно не скасовує угоду про обмін територіями, та пообіцяв, що звернеться із цим питанням до Конституційного суду Росії.

ВідеоРоздягнули, катували та погрожували. В Інгушетії викрали співробітника Amnesty International

Роздягнули, катували та погрожували. В Інгушетії викрали співробітника Amnesty International. Спостерігач правозахисної організації Олег Козловський прибув до російського міста Магас, щоби стежити за акціями протесту. В останній день відрядження невідомі, які представилися співробітниками регіонального МВС, вивезли чоловіка за місто. Правозахисника били, приставляли до голови зброю й погрожували вбити дружину та дітей. Після знущань, чоловіка вивезли до сусідньої Північної Осетії і відпустили. 

Роздягнули, катували та погрожували. В Інгушетії викрали співробітника Amnesty International

Залиште свій коментар

Вибір редакції