Голова МЗС Німеччини різко виступив проти санкцій США з приводу "Північного потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Гайко Маас заявляє, що питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися в Європі, а не у США.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас різко відкинув критику Вашингтона щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2", який має постачати газ із Росії до Європи в обхід України.

"Питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися в Європі, а не у США", - заявив Маас у четвер, 10 січня, в Берліні. "Накладати односторонні санкції на "Північний потік-2" - у будь-якому разі неправильний шлях", - цитує міністра DW із посиланням на інформагенцію Reuters.

Маас додав, що якщо витіснити з участі в проекті німецькі та європейські компанії, то не залишиться нікого, хто наполягатиме на збереженні транзиту російського газу територією України.

Глава МЗС Німеччини наголосив, що Берлін серйозно сприймає занепокоєння інших європейських країн. "Але це нічого не змінює в нашій позиції: "Північний потік-2" не є якимось особливим німецько-російським шляхом", - стверджує міністр.

Позицію Вашингтона щодо газопроводу розкритикував і глава Східного комітету німецької економіки Вольфґанґ Бюхеле. За його словами, йдеться про "самоповагу й суверенітет" Німеччини в цьому питанні. Бюхеле вважає, що "Північний потік-2" сприятиме стабільності цін на газ у Європі.

"Північний потік-2" проляже дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікується, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний.

ВідеоЄвропарламент ухвалив резолюцію проти "Північного потоку-2"

У спільній заяві депутати зазначили, це політичний проект, який загрожує європейській енергобезпеці. Параламентарі закликають європейські країни відмовитися від будівництва "Північного потоку-2" і вважають роль України ключовою у поставках газу в Європу. Європарламент також наполягає на запровадженні санкцій проти Росії через будівництво газогону.

Європарламент ухвалив резолюцію проти "Північного потоку-2"

 

Вибір редакції