Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова МЗС Німеччини розкритикував ядерну доктрину Трампа

Зіґмар Ґабріель попереджає, що нова ядерна політика США викличе нову спіраль ядерної гонки озброєнь у світі.

Міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель у неділю, 4 лютого, заявив, що нова ядерна політика США надсилає хибний сигнал.

"Рішення уряду США про розробку нової тактичної ядерної зброї демонструє, що спіраль нової ядерної гонки озброєнь вже закручується", - сказав він.

ВідеоСША планують створити нову ядерну боєголовку для стримування Кремля

Боєголовками збираються оснащувати ракети Trident - українською це означає тризуб. Про це написало видання The Guardian - із посиланням на колишнього радника Обами. За словами екс-чиновника, чинна адміністрація США має намір послабити обмеження щодо використання ядерної зброї. Тим часом в Росії збираються посилити оборону. В окупованому Криму росіяни розгорнуть зенітно-ракетну систему.

США планують створити нову ядерну боєголовку для стримування Кремля

За словами міністра, ознаки ядерного переозброєння очевидні також у Росії. Ґабріель, однак, закликав до нових ініціатив з роззброєння. "Нашою довготерміновою метою є світ без ядерної зброї", - наголосив він.

Ґабріель підкреслив, що "як і в часи "холодної війни", Європа є особливо вразливою". На думку німецького міністра, "замість нових систем озброєнь, нам потрібні нові ініціативи з роззброєння".

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки в п'ятницю, 2 лютого, опублікували оновлену ядерну доктрину Nuclear Posture Review, в якій викладено плани Пентагону за адміністрації Дональда Трампа щодо ядерної зброї. Документ серед іншого аналізує поточні ядерні загрози США у світі та закликає до модернізації ядерного арсеналу країни. Ідеться передовсім про КНДР, Іран і Китай, проте найбільше уваги приділено Росії.

Пентагон пропонує в цьому документі розбудовувати нові, малопотужні ядерні бомби, оскільки, на думку відомства, Росія вважає, що зброя США надто потужна для використання через потенційні руйнівні наслідки. Такі бомби можна буде запускати з субмарин чи кораблів, а отже, Вашингтону не обов'язково буде покладатися на розміщення арсеналу в Європі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції