Голова Пентагону: Іран не залишає світові вибору

Іран своєю поведінкою змусить міжнародне співтовариство застосувати проти нього каральні заходи.

Іран своїми останніми діями не залишає міжнародному співтовариству іншого вибору, окрім як застосувати нові каральні заходи, вважає міністр оборони США Роберт Гейтс, який перебуває з візитом в Парижі.

"Ми все одно повинні намагатися знайти мирне вирішення іранської проблеми. На даний момент, як мені здається, єдиний шлях до цього - тиск на Іран. Однак у такому випадку нам потрібні узгоджені зусилля всього міжнародного співтовариства", - заявив Гейтс.

Напередодні глава Пентагону був в Італії, де виступив з аналогічними заявами. Відповідаючи на питання про військові шляхи вирішення іранської ядерної кризи, Гейтс висловив думку, що у міжнародного співтовариства ще є час і можливості для того, щоб переконати Тегеран добровільно відмовитися від ядерних амбіцій, без ескалації конфлікту.

Раніше представник Ірану в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) Алі Ашгар Солтані повідомив, що передав МАГАТЕ офіційне повідомлення про початок дозбагачення ядерного палива Іраном до 20%. За словами іранського дипломата, Тегеран почне дозбагачувати існуючу ядерну сировину вже з 9 лютого.

Напрацьований раніше низькозбагачений уран буде доводиться до рівня збагачення у 20%, щоб його можна було використовувати як паливо на дослідницькому реакторі в Тегерані, який виробляє ізотопи медичного призначення.

До теперішнього часу Іран виробляв уран зі ступенем збагачення в 3,5%. При цьому для зброї уран має ступінь збагачення від 90%.

Тим часом фахівці-атомники відзначають, що збагачення урану до 20% буде мати принципове значення для Ірану, оскільки подальше збагачення до 90% потребують набагато менше часу і ресурсів.

Зазначимо, що екс-губернатор Аляски і кандидат у віце-президенти США від республіканців Сара Пелін порадила Бараку Обамі оголосити війну Ірану.

На думку Пелін, тільки такий захід дозволить президенту США зміцнити свої позиції та заручитися підтримкою виборців на наступних виборах глави держави. Вона також запропонувала Обамі підтримати Ізраїль в арабо-ізраїльському конфлікті

Читайте також:

Іран почав дозбагачування урану

Сара Пелін порадила Обамі розпочати війну з Іраном

Шеф Пентагону закликав світову спільноту спільно натиснути на Іран
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: