Голова ТЕРСО взяв на себе провину за аварію на "Фукусіма-1" і звільнився

Через аварію на "Фукусіма-1", що сталася після руйнівного землетрусу, президент компанії-оператора "Фукусіма-1" пішов у відставку.

Глава компанії-оператора пошкодженої в результаті землетрусу і цунамі 11 березня японській АЕС "Фукусіма-1" Масатака Симідзу взяв на себе відповідальність за аварію і вирішив покинути свій пост.

Новим главою компанії стане один з топ-менеджерів TEPCO Кацутосі Чікудате.

Після руйнівного землетрусу в Японії 11 березня і цунамі, яке послідувало за ним, на АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження. У результаті інцидентів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС.

Сьогодні, як передає телеканал NHK, TEPCO опублікує фінансовий звіт про підсумки 2010-2011 фіскального року, що завершився в березні. У цей же день буде зроблено офіційну заяву про зміни в керівництві компанії.

Поряд з Сімідзу, як очікується, свою посаду залишить і голова правління компанії-оператора Цунехіса Кацумата.

Як очікується, TEPCO, обтяжена відновленням АЕС "Фукусіма-1", а також виплатою компенсацій усім постраждалим, заявить про збитки за підсумками фінансового року в розмірі близько 14,7 мільярда доларів. Цей показник стане найбільшим з моменту створення компанії в 1951 році.

За даними телеканалу, на стабілізацію ситуації на всіх реакторах пошкодженої АЕС TEPCO витратить понад 5 мільярдів доларів.

Сімідзу керував TEPCO з 2008 року.

Компанія TEPCO (Tokyo Electric Power Co.) входить до числа найбільших енергетичних компаній світу. Вона обслуговує близько 44,6 мільйона енергоспоживачів - більше третини населення Японії. На початку травня стало відомо, що збитки TEPCO за підсумками фіскального року, що завершився в березні, перевищили трильйон ієн (близько 12 мільярдів доларів). При цьому перші три квартали фіскального року – до

аварії на "Фукусіма-1" - TEPCO завершила з прибутком у 139,8 мільярда ієн.

Збитки у трильйон ієн не включають в себе витрати оператора "Фукусіма-1" на виплату компенсацій постраждалим від аварії на АЕС. За різними оцінками, Tepco доведеться виплатити від двох до одинадцяти трильйонів ієн. Керівництво TEPCO 10 травня вже було змушене звернутися до уряду Японії з проханням допомогти їм з виплатою компенсацій постраждалим від аварій на АЕС.

Читайте також:

Евакуйовані японці покинули напризволяще своїх тварин у Фукусімі (відео)

Японські діти розпочали новий навчальний рік у школах-притулках

Новий землетрус в Японії спричинив проблеми на трьох АЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: