Голова тимчасового киргизького уряду стала президентом країни на півтора роки

Голова тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва стала президентом республіки на перехідний період - до кінця грудня 2011 року.

Голова тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва отримала повноваження президента республіки. Відповідний декрет прийнятий тимчасовим урядом, створеним після приходу в квітні до влади опозиції на хвилі масових протестів.

"До вступу на посаду новообраного президента республіки, відповідно до нової Конституції, ввести посаду президента Киргизької Республіки на перехідний період. Термін повноважень президента перехідного періоду встановити до 31 грудня 2011 року. Наділити на перехідний період голови тимчасового уряду Отунбаєву повноваженнями президента республіки", - йдеться в декреті.

Декрет передбачає, що президент перехідного періоду не буде балотуватися на посаду президента на майбутніх виборах 2011 року. Відтепер Отунбаєва "не має права бути членом політичної партії, зобов'язана дотримуватися політичного нейтралітету і утримуватися від будь-яких дій, пов'язаних з підтримкою будь-яких політичних партій".

Як пояснили в тимчасовому уряді, декрет набирає чинності з дня підписання, проте 27 червня питання про довіру президентові перехідного періоду буде також внесене на всенародний референдум з ухвалення нової Конституції.

У Киргизії 6 квітня почалися масові хвилювання, що охопили на наступний день майже всю країну. Жертвами зіткнень прихильників опозиції з силами правопорядку стали понад 80 людей, більше 1500 отримали поранення. Президент Курманбек Бакієв, який прийшов до влади після "тюльпанової революції" 2005 року, залишив Бішкек, а опозиція сформувала тимчасовий уряд. Нова влада країни видала ордери на арешт родичів Бакієва, які займали високі посади в державі.

Створений опозицією тимчасовий уряд Киргизії оголосив, що розпускає парламент і забирає собі функції президента і кабміну. Тимчасовий уряд має намір працювати протягом півроку - до внесення змін до Конституції.

Читайте також:

У Киргизії почалися зіткнення між киргизами і узбеками, є жертви

Отунбаєва відмовилася стати президентом Киргизії

Киргизія звинуватила Росію в координації нового повстання на півдні країни

Уряд Киргизії звинуватили у великих хабарах за сприяння втечі Бакієвих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: