Голова тимчасового уряду Киргизії підтвердила відставку Бакієва

Оппозиція на чолі з Розою Отунбаєвою офіційно підтвердила відставку Курманбека Бакієва з посади президента Киргизії

Роза Отунбаєва
AFP
Отунбаєва підтвердила відставку Бакієва
Голова тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва підтвердила відставку Курманбека Бакієва з посади глави держави.

"У ці трагічні дні я (Курманбек Бакієв) усвідомлюю відповідальність за майбутнє народу, за збереження цілісності Киргизстану, і відповідно до 50-ї статті Конституції я подаю у відставку", - йдеться в заяві Бакієва, яку процитувала Отунбаева.

Крім того, Отунбаева, призначена 7 квітня головою уряду народної довіри, також нагадала про кримінальні справи, порушені відносно родичів Бакієва. За її словами, матеріали розслідування проти "Бакієвих" передані, в тому числі, і в Казахстан, де, за її словами, "деякі з них знаходяться".

Коментуючи квітневі події в Киргизстані, Отунбаева підкреслила, що країні вдалося уникнути внутрішнього конфлікту між регіонами, який протягом останніх років провокував режим Бакієва. За її словами, нова влада "втримала ситуацію", і тепер "Бакієвщина пройдена".

Нагадаємо, тимчасовий уряд Киргизії, зі свого боку, випустив заяву, з якої випливає, що Бакієву дозволили виїхати з країни заради його безпеки. При цьому в документі наголошено, що "ніхто з соратників і родичів Бакієва, які були з ним до останнього часу, не випущений з країни, і ті з них, хто скоїв злочини, будуть затримані і постануть перед правосуддям".

Курманбек Бакієв виїхав з Киргизії в четвер, 15 квітня. Він попрямував до Казахстану, де має зустрітися з Нурсултаном Назарбаєвим.

Бакієв позбувся влади в результаті перевороту. 6 квітня в країні почалися масові заворушення та виступи проти чинної влади, в результаті яких загинули більше 80 людей. Вже наступного дня опозиція сформувала тимчасовий уряд на чолі з Розою Отунбаєвою, на його бік перейшли армія та міліція.

Читайте також:

ООН готова працювати з новим керівництвом Киргизії

Вигнати Бакієва з Киргизії допомогли Обама і Мєдвєдєв

Курманбек Бакієв залишив Киргизію

Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

ВідеоОтунбаєва офіційно підтвердила відставку Бакієва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: