Голова уряду Ічкерії оголосив про перемир'я з владою Чечні

За словами Закаєва, перемир'я наступить з 1 серпня. Досягнуті на переговорах результати відповідають "програмі президента Рамзана Кадирова щодо відродження республіки".

Глава уряду самопроголошеної Ічкерії, емісар сепаратистів Ахмед Закаєв заявив, що "сили опору" з 1 серпня припиняють збройні дії проти чеченської міліції.

Таке рішення було прийнято на засіданні парламенту і уряду Ічкерії за підсумками переговорів Закаєва з головою парламенту Чечні Дуквахою Абдурахмановим.

За словами Закаєва, перемир'я наступить з 1 серпня. "Я дуже сподіваюся, що з цього дня чеченці більше ніколи не будуть одне в одного стріляти", - зауважив він. Абдурахманов зі свого боку заявив, що досягнуті на переговорах результати відповідають "програмі президента Рамзана Кадирова щодо відродження республіки". "Та сторона, яку представляє Закаєв, категорично виступає проти силових методів... Жодних цифр, дат ми не ставили, але прийшли до спільної думки, що всі питання потрібно вирішувати шляхом діалогу, без будь-яких посередників", - додав він .

Дводенні переговори Закаєва з Абдурахмановим відбулися в Осло і завершилися в п'ятницю, 24 липня. Напередодні емісар сепаратистів заявив, що визнає легітимність нинішньої влади Чечні і готовий співпрацювати з ними. Він додав, що задоволений зустріччю "перш за все тому, що нарешті почався процес, який, я сподіваюся, призведе до довгоочікуваної політичної стабільності у Чечні".

Закаєв також знову підкреслив, що питання про його повернення до Чечні на переговорах не обговорювалося. Водночас, лідер невизнаної республіки зауважив: "Мені і пану Абдурахманову необхідно ще зі своїми колегами детально пропрацювати ті питання, які ми обговорювали в Осло". Зустріч, на якій продовжиться обговорення, відбудеться в найближчі 10 днів у Лондоні і буде, за даними газети, в розширеному складі: по кілька осіб із кожного боку.

Кадиров раніше заявляв, що хотів би, щоб Закаєв повернувся до Чечні, і навіть пропонував йому пост міністра культури республіки, але той відповів відмовою. У Росії Ахмеда Закаєва заочно звинувачують у збройному заколоті, організації незаконних збройних формувань і зазіханні на життя співробітника правоохоронних органів.

Російська влада неодноразово намагалася домогтися видачі Закаєва, який у 2003 році отримав політичний притулок у Великобританії.

Читайте також:

Емісар сепаратистів Закаєв готовий співпрацювати з владою Чечні

Влада Чечні відхрещується від переговорів з сепаратистами

Влада ОАЕ визнала Суліма Ямадаєва живим

Президента Чечні звинуватили у вбивстві правозахисниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: