Головний доказ смерті Гітлера виявився фальшивим

Сенсаційне відкриття знову ставить під сумнів загальноприйняту версію смерті Гітлера.

Знаменитий фрагмент черепа з кульовим отвором, що зберігається в Москві в якості головного доказу самогубства Адольфа Гітлера, насправді не належав нацистському лідерові, стверджують американські вчені. Як показав аналіз ДНК, фрагмент черепа належав жінці молодше 40 років, але ніяк не чоловікові 56 років (саме стільки було на момент смерті фюрера).

Археолог і фахівець з аналізу кісток Прізвисько Беллантоні взяв зразки ДНК, які потім були протестовані в лабораторії Університету Коннектикуту, йдеться в новому документальному фільмі телеканалу History Channel. За словами Беллантоні, фрагмент, що зберігається в Державному архіві Російської Федерації не належав ні Гітлеру, ні його коханці Єві Браун.

Сенсаційне відкриття знову ставить під сумнів загальноприйняту версію смерті Гітлера - вважається, що 30 квітня 1945 року, коли радянські війська брали Берлін, фюрер і Єва Браун прийняли отруту, після чого Гітлер застрелився. За словами очевидців, трупи загорнули в ковдри і винесли з бункера в сад. Там їх поклали у воронку, залишену бомбою, облили бензином та спалили.

Дана версія описується в безлічі біографій нацистського вождя, відзначає газета The Guardian. Однак деякі історики сумніваються, що Гітлер застрелився, і вважають, що розповідь про його останні хвилини була трохи прикрашена.

У травні 1945 року радянська контррозвідка СМЕРШ виявила в Берліні останки, які ймовірно належали Гітлеру. Криміналісти вивчили їх за закритими дверима - ні фотографій, ні кіноплівки, що відобразила ці останки, немає. Полонений помічник дантиста фюрера впізнав Гітлера за збереженими зубах. Однак того разу не вдалося знайти фрагмент черепа. Припустили, що його вибило під час пострілу.

Фрагмент черепа з кульовим отвором, що зберігається в Москві, відкопала біля бункера лише в 1946 році вже наступна спеціальна експедиція. Довгий час він вважався єдиним надійним доказом того, що Гітлер пустив собі кулю в голову. Проте якщо вірити аналізу ДНК, то цей доказ нічого не вартий. Як саме помер Гітлер, знову стає загадкою. Очевидно, що це підхльосне прихильників теорії змови, які вважають, що фюрер міг врятуватися з обложеного Берліна.

Останки Гітлера, здобуті під час першої експедиції, поховано в Магдебурзі, в центрі СМЕРШу. Там вони зберігалися до 1970 року - тоді співробітники КДБ знову викопали останки, спалили їх і таємно скинули попіл у Ельбу. В архівах розвідки залишилися лише щелепу, фрагмент черепа, а також частки дивана, залитого кров'ю, - на ньому, як вважається, і наклав на себе руки ватажок нацистів. Бункер Гітлера був зруйнований в 1947 році.

У 2000 році під час виставки "Агонія третього рейху" фрагмент черепа демонструвався у виставковому залі Державного архіву РФ. Директор архіву Сергій Мироненко запевнив тоді, що вважає реліквію справжньою. Він зазначив, що фрагмент черепа знайшли в тій же воронці, де було поховано тіло Гітлера.

Єві Браун у 1945 році було 33, тобто вона формально підходить під опис "жінка віком до 40". Однак, як відзначає Беллантоні, немає ніяких даних про те, що Єва Браун застрелилася. Вважається, що її вбила отрута. "Це може бути хто завгодно, - вважає американський дослідник. - Біля того бункера було вбито безліч людей".

Читайте також:

На Бронзовому солдаті намалювали свастику та написали "Хайль Гітлер!"

США відтворили бомбардувальник, з яким Гітлер сподівався виграти війну

У Польщі спиляли дуб, який подарував місту Гітлер
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: