Головний ідеолог індійських маоїстів наклав на себе руки

78-річного Саньяла було знайдено повішеним у себе вдома в селі Наксальбарі в частково контрольованому повстанцями штаті Західний Бенгал.

Засновник індійського маоїстсько-марксистського підпілля Кану Саньял наклав на себе руки.

Як повідомляє високопоставлений представник індійської поліції, 78-річного Саньяла було знайдено повішеним у себе вдома в селі Наксальбарі в частково контрольованому повстанцями штаті Західний Бенгал.

Відомо, що ідейний лідер повстанців страждав від хронічних захворювань нирок та простати. В останні роки Саньял виступав проти тактики терору, заявляючи про її безглуздість. На момент смерті він був генеральним секретарем нової марксистської фракції, до складу якої входять і інші лідери повстанців, що відмежувалися від радикальних бойовиків.

У 1967 році Саньял разом з другом Чару Майумдаром організував збройне повстання мешканців села Наксальбарі. До 1969 року він уже стояв на чолі організованого ліворадикального повстанського руху наксалітів (від назви села) під егідою Комуністичної (марксистської) партії Індії. Партизанська війна триває досі, кількість її жертв перевищує десять тисяч.

Своєю метою повстанці бачать створення на території Індії "вільних зон" з комуністичним урядом. Наксаліти діють на території 20 з 28 індійських штатів, проте центри партизанського руху, в основному, розташовуються на території східних штатів Західний Бенгал і Андхра-Прадеш в так званому Червоному коридорі.

У лютому повстанці запропонували уряду Індії провести переговори про мир, проте офіційна влада зажадала від них першими припинити бойові дії. У результаті переговори досі не ведуться.

Читайте також:

В Індії бойовики-маоїсти спалили село і вбили дев'ятьох осіб

В Індії маоїсти вбили 24 поліцейських

Натовп індусів розгромив офіс новинного телеканалу

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: