Головними героїнями саміту G20 стали британська королева та Мішель Обама

Королева Єлизавета II та дружина президента США ще до вирішення політичних питань були визнані пресою головними особами на саміті "двадцятки" у Лондоні.

Британські ЗМІ одностайно визнали, що найяскравішим з численних світських заходів, що супроводжували роботу саміту G20, стала зустріч королеви Єлизавети II з дружиною президента США Мішель Обамою.

Візит президента США і його дружини до королівської пари відбувся вдень 1 квітня і передбачав обмін дарунками. Після цього в Букингемський палац повинні були приїхати останні лідери "двадцятки" для спільного фотографування.

Мішель Обама подарувала 82-річній королеві прикрашений гравіюванням iPod із записом американської пісенної класики і промови, виголошеної Бараком Обамою на інавгурації 20 січня. Крім того, королева може знайти в пам'яті пристрою фотографії і відеозапис свого візиту в США в 2007 році. Натомість вона отримала фотографію вінценосного подружжя в срібній рамочці.

Тим часом чоловік королеви герцог Единбурзький принц Філіп наполегливо намагався дізнатися в Барака Обами, як йому удається витримувати настільки напружений графік проведення саміту. "Я снідав з прем'єр-міністром, зустрічався з китайцями, з росіянами, з Девідом Камероном (лідером опозиції Великобританії), і я пишаюся, що жодного разу не заклювував носом", - повідомив Обама. "А між ними є яка-небудь різниця"? - простодушно поцікавився принц Філіп, відомий своїми неполіткоректними висловлюваннями. Зокрема, одного дня він привітав студентів, що повернулися з Африки, з тим, що їх не з'їли під час візиту.

Газета Daily Mail повідомила, що Барак Обама дуже хвилювався під час зустрічі, оскільки раніше бачив королеву "лише на марках". Проте, видно, водій президентського Кадилака хвилювався ще сильніше, тому що, припаркувавшись на території Букингемського палацу, він заблокував вхід в палацовий сад і перешкодив вигулу чотирьох собак, що належать королеві.

Приклад невимушеного спілкування під час протокольних заходів подали чоловікам сама Єлизавета II і Мішель Обама - юрист з дипломом Гарварду.

Коли в палаці вже зібралися останні учасники саміту, перед фотографуванням виникла невелика пауза, під час якої Єлизавета II за власною ініціативою вперше за 57 років, які вона знаходиться на троні, порушила протокол через симпатії до Мішель. Як відзначають ЗМІ, під час паузи королева підійшла до дружини президента і поклала їй руку на талію, а Мішель Обама негайно обійняла її у відповідь. Контраст між королевою в рожевій сукні та Мішель, одягненою в блузу і спідницю чорного кольори, посилювався тим, що дипломований юрист була на 30 сантиметрів вище за монаршу особу. Порушуючи протокол, королева і Мішель дивилися вниз і, на думку Daily Mail, обговорювали свої туфлі.

Також в середу Мішель Обама побувала на обіді, влаштованому дружиною британського прем'єр-міністра Сарою Браун, і сиділа поряд з відомою авторкою Гарі Поттера Джоан Роулінг, яка прочитала вголос уривки зі свого нового твору.

Мішель Обама також разом з іншим подружжям світових лідерів відвідала онкологічний центр.

Нагадаємо, у Лондоні завершився саміт "Великої двадцятки". На ньому світові лідери вирішили до кінця 2010 року виділити на рішення проблем економіки 5 трильйонів доларів. Другий саміт, який відбудеться у Вашингтоні, буде присвячений оперативній оцінці здійснюваних заходів.

Читайте також:

"Велика двадцятка" виділить на подолання кризи трильйони доларів

Саміт "Великої двадцятки" покладе край вільній економіці

Обама подарував англійській королеві iPod

Під час протестів у Лондоні загинув мітингувальник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: