Перейти до змісту
Головний біль, порушення мовлення та оніміння: як розпізнати інсульт. Інфографіка

Вчасно надана допомога збільшує шанси хворого оговтатися від недуги.

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом, однією з найбільш смертоносних недуг. За даними ВООЗ, щорічно у світі інсульту зазнає 15 мільйонів осіб, близько 5 з них - помирають. За своєю суттю інсульт є гострим порушенням мозкового кровообігу. Через припинення постачання крові, клітини головного мозку починають відмирати.

Розрізняють два види інсульту – геморагічний та ішемічний. Перший зазвичай виникає через розрив судин, що призводить до крововиливу. Останній натомість спричинений закупоренням артерії, що постачає кров до мозку, тромбом. 

Попри те, що інсульт не завжди призводить до смерті пацієнта, він нерідко має серйозні наслідки - порушення функцій мови, слуху чи зору, втрата пам'яті тощо. Щоб повернутися до нормального життя, хворим потрібно проходити тривалу реабілітацію, проте подекуди навіть вона не допомагає. Як розпізнати інсульт - дивіться у інфографіці ТСН.ua. 

як розпізнати інсульт інфографіка 2
tsn.ua

На сайті МОЗ зазначається, що зазвичай інсульт є ускладненням гіпертонічної хвороби і виникає на фоні різкого підвищення артеріального тиску. Проте збільшити ризик інсульту можуть й інші чинники.

Серед факторів ризику - нездорове харчування, малорухомий спосіб життя, куріння, зловживання алкоголем, підвищений рівень холестерину у крові та забруднене повітря. Ризик виникнення інсульту вищий і у людей, що страждають на серцево-судинні захворювання (наприклад, миготливу аритмію).

Примітно, що останнім часом недуга "помолодшала". Так, за даними вчених, якщо 2007 року середній вік постраждалого був 68 років, то сьогодні він близиться до 60-ти. Однак в цілому інсульту може зазнати будь-яка людина у будь-якому віці. 

Щоб зменшити ймовірність хвороби, лікарі радять правильно харчуватися, займатися спортом, уникати стресу, а також ретельно слідкувати за своїм станом здоров'я. У разі навіть найменших підозр на інсульт, варто негайно викликати швидку. Раніше ТСН.ua писав про те, як допомогти людині у разі епілептичного нападу.

Відео Інсульт почастішав серед молодих людей та дітей

Інсульт молодшає. За даними вчених якщо 2007 року середній вік постраждалого був 68 років, то сьогодні він близиться до 60-ти. Та гостре порушення мозкового кровообігу все частіше зустрічається у молоді та дітей!    

Інсульт почастішав серед молодих людей та дітей

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин